Luty bogaty w nowe nuty. Muzyczne premiery drugiego miesiąca 2019 roku

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: Connection refused in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1
Chociaż luty był najkrótkszym miesiącem w 2019 roku, to przyniósł mnóstwo muzycznych premier. W ciągu dwudziestu ośmiu dni opublikowane zostały 22 single, a na sklepowe półki trafiło 8 nowych płyt. Luty 2019 to także wybór polskiego reprezentanta na Konkurs Piosenki Eurowizji, finał The Voice Kids 2 czy choćby wyjątkowy koncert Artyści Przeciew Nienawiści. Zapraszam na szczegółowy przegląd singlowo- płytowy.

k

  1. Pawbeats feat Ania Dąbrowska Lęk. 3 lutego ukazał się singiel zespołu Pawebeats z gościnnym udziałem Ani Dąbrowskiej. Utwór Lęk znalazł się na najnowszym albumie zespołu zatytułowanym OUT. Dąbrowska nie tylko zaśpiewała, ale i napisała tekst do tego utworu.Piosenka doczekała się teledysku, którego reżyserem jest Sebastian Graboś. W klipie wystąpili muzycy Pawebeats oraz aktorka Anna Karczmarczyk.

2. Cleo Wrra. Najnowszy singiel Cleo, który zapowiada jej drugi studyjny album ukazał się 6 lutego. Tekst do utworu WRRA napisała sama wokalistka, zaś za muzykę odpowiedzialny jest Donatan, autor jednego z największych przebojów Cleo – My Słowianie.

Piosenkarka i producent ponownie połączyli siły, aby stworzyć piosenkę na nowy album. Druga płyta Cleo ukaże się wiosną 2019 roku.

3. Natalia Szroeder Nie oglądam się. 7 lutego był dniem premiery kolejnej piosenki Natalii Szroeder. Utworem Nie oglądam się wokalistka zapowiada drugi w karierze studyjny album. Pierwotnie płyta miała się ukazać 20 kwietnia 2019 roku czyli w dniu 24 urodzin artystki. Jednak premiera albumu została przesunięta na inny termin. Kiedy dokładnie zostanie wydana? Tego jeszcze nie wiemy. Póki co możemy cieszyć się z nowej piosenki i teledysku, do którego zdjęcia powstawały na indonezyjskiej wyspie Bali. Singla można słuchać także we wszystkich najważniejszych serwisach cyfrowych.

Pierwszym singlem zwiastującym drugi album Szroeder była kompozycja Parasole.

4. Margaret Tempo 9 lutego opublikowana została studyjna wersja utworu Margaret Tempo. Z piosenką tą wokalistka próbowała swoich sił w Melodifestivalen 2019 czyli szwedzkich eliminacjach do 64. Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Polka wystąpiła w drugim koncercie półfinałowym, który odbył się 9 lutego w Malmo. Ostatecznie Margaret zajęła w nim 5 miejsce i nie uzyskała awansu do kolejnego etapu preselekcji.

Tempo to piosenka stworzona przez szwedzki team producencko-kompozytorski w składze: Anderz Wrethov, Jimmy Jansson, Laurell Barker, Sebastian von Koenigsegg.

Wokalistka w Melodifestivalen brała udział także w 2018 roku z piosenką In My Cabana. Wtedy dotarła do finałowego etapu konkursu, ale zajęła w nim 7 miejsce i na Eurowizję 2018 w barwach Szwecji nie pojechała.

5. Justyna Steczkowska Ave No Control Maria Magdalena. 10 lutego zaprezentowany został utwór z najnowszej płyty Justyny Steczkowskiej. Artystka jest współautorką zarówno tekstu jak i muzyki. Do utworu przygotowano Lyric Viedo, ale piosenkarka zapowiada, że niebawem opublikowany zostanie także teledysk.

Singiel pochodzi z najnowszej płyty wokalistki. Piętnasty album w karierze Steczkowskiej nosi tytuł Maria Magdalena All is One. Jego premiera miała miejsce 22 lutego 2019.

6. Red Lips Ja wam zatańczę 11 lutego  w sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź nowego albumu formacji Red Lips. Jest to piosenka Ja wam zatańczę wraz z teledyskiem. Utwór, do którego słowa napisała wokalistka zespołu Joanna Lazer, a muzykę gitarzysta grupy Łukasz Lazer pełen jest buntu i absurdu.

Zdjęcia do teledysku zrealizowane były w Tarnowskich Górach. Za reżyserię klipu odpowiada Mateusz Winkel.

7.Barbara Wrońska Serce.13 lutego Barbara Wrońska przedstawiła utwór, którego powstanie nie było planowane. Piosenka została nagrana spontanicznie. Muzycy weszli do studia i w ciągu trzech godzin zarejestrowali piosenkę i wraz z ekipą filmową nakręcili teledysk w wersji Live.

Autorką tekstu muzyki oraz producentką utworu jest sama artystka. Nagrań dokonano w Studio Black Kiss Records w Warszawie.

8.Doda Nie mam dokąd wracać15 lutego, czyli w dniu swoich 35. urodzin, premierową piosenkę opublikowała Doda. Utworem tym artystka promuje swój najnowszy album zatytułowany Dorota. Jego premiera miała miejsce 25 stycznia 2019 roku. Jest to album szczególny, bo dedykowany babci wokalistki, która zmarła w 2018 roku.

Singiel Nie mam dokąd wracać dla Dody napisali Arkadiusz Kopera oraz Arkadiusz Kłusowski. Zaś teledysk, który zrealizowano do tego utworu wyreżyserowali Kondrand Aksinowicz i Olga Czyżykiewicz.

Pierwszym utworem promującym nowe studyjne wydawnictwo Dody była piosenka Nie wolno płakać.

9. Daria Zawiałow Szarówka. Drugi po Nie dobiję się do Ciebie singiel zwiastujący nową płytę wydała Daria Zawiałow. Utwór Szarówka wraz z videoklipem trafił do sieci 15 lutego. Daria jest autorką tekstu i współautorką muzyki. Teledysk wyreżyserowała Dorota Piskor. Utwór jest dostępny w serwisach streamingowych.

Premiera płyty Helsinki już 8 marca 2019.

10. Aga Birecka Czas. 17 lutego autorski utwór opublikowała znana z szóstej edycji programu The Voice of Poland Aga Birecka. Kompozycja Czas to efekt współpracy z pianistą Adamem Pietrzakiem (muzyka) i autorką tekstów Anną Kuk (słowa).

Agnieszka Birecka to trzydziestoletnia wokalistka i kompozytorka. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale Rytmiki. Oprócz tworzenia autorskiej muzyki, zajmuje się oprawą muzyczną ślubów. Spełnia się także jako pedagog ucząc dzieci rytmiki oraz śpiewu.

11. Mikromusic Koniec zimy. 17 lutego swoją premierę miał akustyczny singiel wrocławskiego zespołu Mikromusic. Utwór Koniec zimy powstał w ramach projektu Mikromusic z Dolnej Półki. Autorką tekstu jest wokalistka zespołu Natalia Grosiak, natomiast muzykę napisali wspólnie: Natalia Grosiak, Dawid Korbaczyński, Piotr Pluta i Łukasz Sobolak.

12. Zouzy Dzięki za wszystko. 18 lutego miała miejsce premiera teledysku do tytułowej piosenki z nowego serialu TVN Zakochani po uszy. Utwór Dzięki za wszystko na zlecenie TVN nagrał zespół Zouzy. Autorką tekstu jest Anna Saraniecka, a muzyki Bartosz Tabb Zielony. W teledysku wyreżyserowanym przez Wiktora Mrozika wystąpili: Fit Lovers, Zouzy, Anna Szlęzak, Victor Borsuk, Reżyser Życia oraz Matteo Brunet. Premiera utworu w wersji audio odbyła się 16 stycznia 2019 roku.

Pierwszy odcinek serialu Zakochani po uszy wyemitowany został 21 stycznia 2019 o godzinie 18.30 w TVN, gdzie emitowany był do 18 lutego 2019. Od 18 lutego 2019 serial ten został przeniesiony do innej stacji. Zmieniła się także godzina emisji. Obecnie można go oglądać w TVN 7 od poniedziałku do czwartku o godzinie 19.30.

13. Bitamina Na pół. Nowa kompozycja, którą zespół Batima zaprezentował 18 lutego to zapowiedź ich najnowszego studyjnego wydawnictwa. Utwór Na pół, bo o nim mowa, napisał Mateusz Dopieralski, muzykę Bitamina i Mao Latte.

Płyta Kwiaty i Korzenie ma się ukazać wiosną tego roku nakładem Kalejdoskop Records.

14. Wakacje Artystyczne feat Igor Herbut, Mietek Szcześniak i Mateusz Krautwurst Zaklinam los. 20 lutego światło dzienne ujrzał teledysk do piosenki Zaklinam Los. Utwór ten znalazł się na wydanej w listopadzie 2018 roku płycie Wbrew Grawitacji. Album powstał w ramach projektu Wakacje Artystyczne czyli obozu muzycznego dla uzdolnionej wokalnie młodzieży.

W utworze gościnnie pojawiają się Igor Herbut, Mietek Szcześniak oraz Mateusz Krauwurst. Razem z nimi los zaklinają uczestnicy wakacji artystycznych:
Zosia Biazik, Róża Oracz, Adam Szczepański, Marcelina Glapińska, Janek Marczewski, Kordian Wasiłowski, Artur Wołk-Lewanowicz, Julia Osiak, Ola Podwyszyńska, Małgorzata Kosior, Maja Orlikowska, Marysia Janusz, Zuzanna Boczkowska, Ula Niśkiewicz, Jula Karpińska, Natalia Czapla, Magdalena Mikulska, Karolina Gerej, Paulina Pawelec (Widłok), Agata Suwiczak i Hania Krautwurst. Wszyscy oni trochę na przekór i zupełnie wbrew grawitacji łączą polską piosenkę, jazz i teatr.

Utwór, jak i cała płyta, dostępne są w serwisach cyfrowych oraz w dobrych sklepach muzycznych.

15. Aleksandra Zofia Węglewicz Teraz. 21 lutego pierwszy autorski singiel wydała Aleksandra Węglewicz. Wokalistka, która na co dzień występuje w chórze Sound’n’Grace zdecydowała się na kolejny artystyczny krok, tym razem solo. Autorem tekstu do ballady Teraz jest Karolina Kozak, zaś muzykę i aranżację utworu przygotowali: Filip Pacholczyk, Aleksandra Węglewicz, Daniel Kapustka, Michał Kowalski, Maciej Magnuski, Michał Milczarek. Piosenkę swoimi głosami wzbogacili także Kamil Bijoś, Monika Kręt i Marta Podobas. Nagrań dokonano w studiu Black Kiss Records w Warszawie. Tam też zrealizowano teledysk w wersji Live Session.

Aleksandrę możecie pamiętać z czwartej edycji programu The Voice Of Poland, gdzie w drużynie Marka Piekarczyka dotarła do finału, w którym zajęła czwarte miejsce.

16 Amelia Nie pozwolę nam się bać. 22 lutego odbyła się premiera debiutanckiego singla Amelii – uczestniczki pierwszej edycji The Voice Kids. Pierwszy utwór dla młodej artystki napisali Michał Szyc (słowa) oraz Maria Broberg, Ashley Hicklin, Michał Pietrzak (muzyka). Piosenka doczekała się teledysku w reżyserii Sebastiana Wełdycza.

Amelia to pseudonim sceniczny Amelii Andryszczyk, która w The Voice Kids rozwijała swój wokalny talent pod okiem Tomsona i Barona. Walkę o awans do ścisłego finału „przegrała” z Zuzą Jabłońską, która obecnie również nagrywa i koncertuje. Tym samym Amelia dołączyła do Roksany Węgiel, Natalii Zastępy, Zuzy Jabłońskiej czy chłopaków z 4 Dreamers, którzy po udziale w The Voice Kids wkroczyli na rynek muzyczny.

17. Arek Kłusowski Szukam. Drugi singiel zapowiadający debiutancką płytę Arek Kłusowski zaprezentował 22 lutego. Słowa do utworu Szukam artysta napisał wspólnie z Patrykiem Kownackim. W tworzeniu muzyki wspierał go Marcin Kuczewski. Do piosenki został zrealizowany teledysk w reżyserii Kamili Tarabury. Singiel jest dostępny w serwisach cyfrowych.

Pierwszym zwiastunem długo wyczekiwanej płyty, która na sklepowe półki trafi już 22 marca 2019 była wydana jesienią 2018 roku kompozycja Po tamtej stronie.

18.AniKA Dąbrowska Małe Skrzydła. Pod pseudonimem AniKA ukrywa się trzynastoletnia Ania Dąbrowska – zwyciężczyni drugiej edycji The Voice Kids, niezwykła dziewczyna z drużyny Cleo. Słowa do jej debiutanckiej piosenki napisała Cleo – muzyczna mentorka młodej wokalistki. Kompozytorem utworu jest Witold Czamara w branży znany jako Donatan. 23 lutego tuż po finale drugiej edycji Voice Kids światło dzienne ujrzał teledysk do singla AniKI wyreżyserowany przez Sebastiana Wełdycza.

19. Paweł Szymański 10 lat. 23 lutego opublikowano single wszystkich finalistów The Voice Kids. Jednym z nich był jedenastoletni Paweł Szymański reprezentujący drużynę Dawida Kwiatowskiego. Paweł to energiczny młody człowiek uczący się gry na perkusji. Swój pierwszy w życiu utwór 10 lat nastolatek zadedykował rodzicom. Tekst do piosenki Pawła napisał Patryk Kumór zaś za muzykę odpowiada polsko-brytyjski duet Patryk Skoczyński i Oscar Bell.

20. Viki Gabor Time . 23 lutego był również dniem premiery pierwszej w karierze piosenki Wiktorii Gabor. Jedenastoletnia finalistka The Voice Kids 2, podopieczna Tomsona i Barona jako jedyna nagrała singiel w języku angielskim. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ choć rodzice Wiktorii są Polakami to dziewczynka urodziła się w Niemczech a edukację rozpoczęła w Wielkiej Brytanii.

Singiel Time specjalnie dla nastolatki przygotowali:Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Amber Van Day. Piosenek wszystkich finalistów można posłuchać w serwisach cyfrowych.

21. 4 Dreamers Słowa na Pół .27 lutego był dniem kiedy zupełnie nowy utwór wraz z teledyskiem w reżyserii Dawida Ziemby zaprezentował boysband 4 Dreamers. Piosenka Słowa na pół napisana przez Michała Myjaka oraz jednego z wokalistów zespołu Tomasza Gregorczyka zapowiadała drugi album grupy oraz kolejną obejmującą kilkanaście polskich miast trasę koncertową.

Płyta miała swoją premierę 1 marca 2019. Trasa Crush Tour by Zozole! wystartowała dzień później.

22.Mrozu Napad. 28 lutego odbyła się premiera nowej piosenki Mroza. Utwór Napad powstał na potrzeby nowej polskiej komedii kryminalnej Na bank się uda. Słowa i muzykę do filmowej piosenki napisał Łukasz Mróz wspólnie z Arkiem Sitarzem. Kompozycja ta znajdzie się również na nowym albumie Mroza. Premiera płyty Aura już 12 kwietnia 2019 roku.

Produkcja w reżyserii Szymona Jakubowskiego wejdzie do kin w sierpniu 2019 roku. W obsadzie znajdą się między innymi: Marian Dziędziel, Lech Dybik, Adam Ferency, Maciej Stuhr i Przemysław Sadowski.

płyty luty 2019

Polskie płyty wydane w lutym 2019 roku:

  • Bednarek MTV Unplugged Bednarek- premiera 1.02 2019
  • Kwiat Jabłoni Niemożliwe – premiera 1.02 2019
  • Stanisław Soyka Muzyka i słowa Stanisław Soyka – premiera 1.02 2019
  • Marcin Spenner Na czas – premiera 1.02 2019
  • Brodka MTV Unplugged Brodka– premiera 15.02
  • Ania Karwan Ania Karwan – premiera 15.02 2019
  • Sokół Wojtek Sokół- premiera 15.02 2019
  • Justyna Steczkowska Maria Magdalena – premiera 22.02 2019

W lutym swoje trasy koncertowe rozpoczęli: Paweł Domagała, Dawid Podsiadło, Andrzej Piaseczny i Justyna Steczkowska. Melomani mają w czym wybierać. Koncertowy rozkład jazdy na 2019 rok przedstawiłam w publikacji Polscy artyści nie zamierzają próżnować. Koncertowy rozkład jazdy na 2019 rok.

W minionym miesiącu poznaliśmy polskiego reprezentanta na Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 w Izraelu. W Telavivie Polskę reprezentować będą dziewczyny z zespołu Tulia. Oprócz nich na eurowizyjnej scenie pojawi się też Roksana Węgiel – zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018.

Którą z lutowych nowości muzycznych uważacie za najlepszą i dlaczego ?

AG.fot. ilustracyjne pixbay.

Post Author: Anna Głód

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

4 + = 13