Natalia Kukulska rektonstruuje, Filip Lato zaskakuje a Krzysztof Iwaneczko wreszcie debiutuje. Muzyczny styczeń pełen niespodzianek

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: Connection refused in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1
Polscy muzycy w 2019 rok wkroczyli z przytupem. Sporo koncertują i dzielą się ze słuchaczami premierowymi utworami. W styczniu 2019 na rynku pojawiło się 19 premierowych piosenek i 5 nowych płyt. Wśród nowości singiel Natalii Kukulskiej, wspólny album Patrycji i Grzegorza Markowskich oraz długo wyczekiwany debiut fonograficzny Krzysztofa Iwaneczko. Co jeszcze ? Zapraszam na przegląd.

single2019

  1. Natalia Kukulska Rekonstrukcja.2 stycznianowy, trzeci już singiel z płyty Halo tu Ziemia zaprezentowała Natalia Kukulska. Tym razem wybór padł na utwór Rekonstrukcja. Natalia jest autorką tekstu, współautorką muzyki oraz pomysłodawczynią koncepcji teledysku, który został zrealizowany do tej piosenki. Klip wyreżyserowali Patrycja Woy i Marek Kremer.Wcześniej album Halo tu Ziemia promowały single Kobieta oraz Ostatnia prosta.

2. Filip Lato i Jula Zanim Nas Policzysz.. 4 stycznia kolejny singiel z debiutanckiego albumu zaprezentował Filip Lato. Jego fani mogą być nieco zaskoczeni, bo wcześniej na single wybierał dynamiczne utwory, a tym razem postawił na balladę o miłości. Artysta podkreśla, że to jedna z najważniejszych dla niego kompozycji.

Do współpracy artysta zaprosił koleżankę z branży – Julę. Za tekst i muzykę do utworu Zanim nas policzysz odpowiadają: Dawid Ostrzołek, Katarzyna Chrzanowska, Adrian Owsianik, Tomasz Morzydusza i Łukasz Bartoszak. Teledysk, który realizowany był w leśniczówce pod Krakowem wyreżyserował Kamil Krawczyński.

Do tej pory pierwszy w karierze album Filipa Lato promowały utwory Halo Ziemia i Krawiec.

3.Andrzej Mrozek Wody. 5 stycznialyric video do autorskiej piosenki Wody zaprezentował Andrzej Mrozek. Za animację do piosenki odpowiedzialny jest Mariusz Mrotek. To kolejny utwór promujący debiutancką E-pkę młodego wokalisty.

Minialbum Andrzeja Mrozka Międzyszlak ukazał się 12 grudnia 2018 roku. Dostępny jest we wszystkich serwisach cyfrowych.

4. Ania Rusowicz i Sławek Uniatowski Szukaj mnie ( z filmu Miszmasz czyli Kogel Mogel 3). Od 7 stycznia słuchać możemy nowej, mocno unowocześnionej wersji piosenki Szukaj mnie, którą jako pierwsza wykonywała Edyta Geppert w filmie Kogel Mogel. Napisali ją dla niej Marek Dagnan (słowa) i Seweryn Krajewski (muzyka).

Rusowicz i Uniatowski zostali zaproszeni do nagrania nowej wersji tego kultowego utworu. Wszystko dlatego, że do kin weszła trzecia część tej równie kultowej komedii. Premiera filmu Miszmasz czyli Kogel Mogel 3 odbyła się 25 stycznia 2019 roku.

5.Enej Idealny sen. 10 stycznia swoją najnowszą piosenkę zaprezentował zespół Enej. Olsztyńska formacja od lat wyróżnia się tym, że inspiracji szuka w różnych gatunkach muzycznych. W piosence Idealny sen muzycy sięgnęli po nieśmiertelny klimat muzyki rockowej. Nie zapomnieli o elementach tak ważnej dla nich muzyki ludowej. To wszystko daje dobrą, energetyczną mieszankę dźwięków. Do utworu autorstwa Piotra „Lolka” Sołodołuchy i Mirosława „Mynio” Ortyńskiego zrealizowano teledysk. Wyreżyserował go Piotr Biedroń. W klipie oprócz muzyków zespołu Enej wystąpili Angelika Kurowska i Karol Wolski.

6. Marta Gałuszewska Show Me. 11 stycznia swój najnowszy singiel zaprezentowała Marta Gałuszewska. Utworem Show Me wokalistka zapowiada debiutancką E-Pkę, która ukaże się jeszcze w 2019 roku. Za tekst i muzykę do nowego singla zwyciężczyni dziewiątej edycji The Voice of Poland odpowiadają: Marcel Závodi, Marta Gałuszewska, Laila Samuelsen i Ashley Hicklin. Do utworu zrealizowano teledysk w reżyserii Dawida Ziemby. Klip ma formę Vertical Video.

Ten i wszystkie inne single Marty czyli Nie mów mi nie, Why dont we go, Jeden dzień, Givin you up i Reasons dostępne są w serwisach cyfrowych.

7. Gracjan Kalandyk Czegoś mi brak 11 stycznia opublikowany został nowy, piąty już singiel promujący debiutancki album Gracjana Kalandyka. Singlem tym jest piosenka Czegoś mi brak. Tym razem w wersji Live. Nagrań dokonano w studiu Tall Pine Records. Wzięli w nich udział: Gracjan Kalandyk (wokal, gitara akustyczna), Mateusz Nakonieczny (gitara elektryczna), Piotr Orzechowski (gitara basowa) i Łukasz Zawistowski (perkusja).

8. Reni Jusis Aureola. 11 stycznia premierę miał kolejny singiel z płyty Reni Jusis Ćma. Piosenka Aureola to efekt współpracy ze Stendkiem i Gabą Kulką. Wraz z piosenką opublikowany został teledysk wyreżyserowany przez Katarzynę Michalik. Wideoklip nakręcony został w klubie Metropolis w Warszawie.

9. Kamil Bednarek feat Igor Herbut Spragniony. 15 stycznia najnowszy teledysk zaprezentował Kamil Bednarek. Jego utwór Spragniony z albumu Talizman został specjalnie zaaranżowany na potrzeby koncertu MTV Unplugged Bednarek. Występ z gościnnym udziałem Igora Herbuta zarejestrowano w CSK Lublin 17 października 2018 roku.

Utwór Spragniony w nowej wersji jest pierwszym singlem zapowiadającym album MTV Unplugged Bednarek. Płyta zawierać będzie 19 utworów, ukaże się 1 lutego 2019 roku.

10.Michał Jurkiewicz feat Diana Ciecierska i Mariusz Szaban Pastorałka księżycowa15 stycznia wspólną piosenkę zaprezentowali Diana Ciecierska i Mario Szaban. Oboje byli uczestnikami dziewiątej edycji The Voice of Poland, oboje należeli do drużyny Piotra Cugowskiego. Znajomość zawarta w programie zaowocowała muzyczną współpracą. Michał Jurkiewicz napisał dla nich muzykę, Jerzy Łysiński tekst i tak powstała Pastorałka Księżycowa wraz z teledyskiem, którzy wyreżyserowali Anna Kamykowska oraz Szymon Kamykowski.

11. Baranovski Zbiór.17 stycznia wydany został nowy singiel zapowiadający debiutancki album Baranovskiego. Do utworu zrealizowano teledysk w reżyserii Ernesta Wilczyńskiego.

Wcześniej debiutancki album artysty zapowiadały cztery utwory: Mamo, Dym, Luźno i Hey.

12. Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski Lustro. 22 stycznia ukazał się drugi singiel i teledysk zapowiadający wspólną płytę Patrycji i Grzegorza Markowskich. Album nosi tytuł Droga jego premiera miała miejsce 25 stycznia 2019 roku.

Autorem tekstu do singla Lustro, jest Ryszard Kunce zaś kompozytorem Filip Siejka, z którym Markowska współpracuje od ponad dziesięciu lat. Za wideo do utworu odpowiadają Aleksander Wilk & Dawid Schindler. Zdjęcia realizowano w Hiszpanii.

Wcześniej krążek Droga zapowiadał wydany w listopadzie 2018 roku utwór Na szczycie.

13. Kasia Góras Siła( wersja akustyczna).23 stycznia odbyła się premiera akustycznej wersji debiutanckiego singla Kasi Góras. Finalistka siódmej edycji The Voice of Poland nie miała w planach jej nagrywać. Wersja ta jest efektem spontanicznego spotkania grupy przyjaciół. Podczas nagrania Kasi akompaniował na gitarze Łukasz Zdolski.

Studyjna wersja utworu została opublikowana 20 listopada 2018 roku.

14 Aga Twardowska feat Bisz Między papierkami. 25 stycznia kolejny w karierze singiel zaprezentowała Aga Twardowska. Wokalistka, która szerzej publiczności dała się poznać w programach muzycznych The Voice of Poland oraz Twoja Twarz Brzmi Znajomo cały czas poszerza muzyczne horyzonty. Po wydanych kilka lat temu utworach Slow Down i Północ, które utrzymane były w spokojnych klimatach teraz artystka postawiła na lekko klubowy singiel.

Za tekst i muzykę do utworu Między papierkami, który Twardowska nagrała wspólnie z raperem Biszem odpowiadają: Magda Grabowska-Wacławek, Jarek Jaruszewski, Aga Twardowska i Jan Smoczyński. Teledysk zrealizowany do tej piosenki wyreżyserował Jacek Kościuszko.

15. Ania Karwan Czarny Świt. 25 stycznia premierę miał drugi singiel zapowiadający debiutancki album Ani Karwan. Przy tworzeniu piosenki Czarny Świt wokalistkę wsparli Bogdan Kondracki, Tomasz Świerk oraz Karolina Kozak. Za reżyserię teledysku odpowiada Marek Straszewski. Artystka przyznaje, że to najtrudniejszy utwór jaki przyszło jej napisać.

Pierwsza płyta w karierze Karwan trafi do sprzedaży 15 lutego 2019 roku. Wcześniej zapowiadał ją wydany 10 sierpnia 2018 roku utwór Głupcy.

16. Gracjan Kalandyk Skrawki ( Live). 25 stycznia zaprezentowany został następny utwór z debiutanckiej płyty Gracjana Kalandyka nagrany w wersji Live w studio. Nagrań dokonano w studio Tall Pine Records. Tekst do utworu Skrawki napisał Paweł Leszowski, muzykę sam Gracjan.

Cały album Dwa Słowa oraz wszystkie single dostępne są w serwisach streamingowych.

17. 4 Dreamers Pluszowy Miś. 26 stycznia boysband 4 Dremers zaprezentował Lyric video do ballady Pluszowy Miś. Młodzi wokaliści przyznają, że jest to najbardziej wzruszający utwór z ich debiutanckiej płyty. Za tekst i muzykę do utworu odpowiadają: Michał Majak, Tomasz Gregorczyk, Arie Storm, Yves Gaillard.

Wcześniej album zespołu powstałego po pierwszej edycji The Voice Kids promowały utwory: Sekret, Drugi Raz, Też tak masz, Dni oraz Pierwszy raz.

18. KaCeZet feat Margaret Błogość. 28 stycznia premierowy utwór zaprezentowała Margaret. Tym razem zaśpiewała gościnnie w singlu swojego chłopaka Kacezeta. Wokalistka i raper połączyli siły i co z tego wyszło ? Piosenka po polsku wyprodukowana przez Estimę.

19. Krzysztof Zalewski Kurier. 30 stycznia poznaliśmy piosenkę promującą najnowszy film Władysława Pasikowskiegop Kurier. Tytułowy utwór wykonuje Krzysztof Zalewski. Kompozycja jest dziełem Krzysztofa Zalewskiego, Andrzeja Markowskiego i Macieja Wirażko. Teledysk, który zrealizowano do utworu powstał przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Singla można posłuchać także na platformach streamingowych.

Film Kurier opowiadający historię życia Jana Nowaka Jeziorańskiego wejdzie do kin 15 marca 2019 roku.

nowe płyty styczeń 2019

 

Polskie płyty wydane w styczniu 2019 roku

  • Novika Bez cukru– premiera 11.01
  • Nocny Kochanek Radka w Ciemność- premiera 11.01
  • Krzysztof Iwaneczko Jestem – premiera 18.01
  • Doda Dorota – premiera  25.01
  • Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski Droga – premiera 25.01

Jak widać styczeń obfitował w muzyczne nowości. Na którą z nich czekaliście najbardziej i dlaczego? Co sądzicie o teledyskach?  Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami.

AG. fot. ilustracyjne pixbay.

Post Author: Anna Głód

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 60 = 65