Listopad pełen dobrych dźwięków, nowe single i płyty pierwszej połowy miesiąca

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: Connection refused in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1
Pierwsza połowa listopada to w polskiej muzyce intensywny czas. 8 nowych płyt i 10 premierowych singli. Ponadto kilka składanek i reedycji albumów. Ciekawi szczegółów? Zapraszam na przegląd listopadowych nowości z rodzimego rynku muzycznego.

guitar-3567767_960_720

1. Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski feat Sound’n’ Grace Na szczycie. 6 listopada premierę miała wspólna piosenka Patrycji i Grzegorza Markowskich. Utworem Na szczycie ojciec i córka uchylają rąbka tajemnicy i zapowiadają długo wyczekiwany wspólny album. W singlu gościnnie zaśpiewał chór Sound’n’ Grace. Za tekst i muzykę do utworu odpowiadają Piotr „Rubens” Rubik i Maciej Wasio.

Patrycja Markowska wiele razy występowała ze swoim tatą. W 2005 roku nagrała z nim utwór Kołysanka. Jednak dopiero teraz, po wielu latach działalności artystycznej oboje zdecydowali, że chcą nagrać razem cały album. Płyta pojawi się w sklepach w styczniu 2019 roku.

2. Grzegorz Hyży Pech to nie grzech. 7 listopada najnowszy singiel zaprezentował Grzegorz Hyży. Piosenka Pech to nie grzech, do której artysta sam napisał tekst i muzykę została nagrany na potrzeby nowej, polskiej komedii romantycznej o tym samym tytule. Kolejny film w reżyserii Ryszarda Zatorskiego wejdzie do kin 25 grudnia 2018.

Na dużym ekranie ponownie zobaczymy: Marię Dębską, Annę Dereszowską, Tomasza Karolaka, Barbarę Kurdej-Szatan, Annę Prus, Michała Koterskiego i Mikołaja Roznerskiego.

3. Julia Wieniawa Nie muszę. 9 listopada nowy singiel wraz z teledyskiem zaprezentowała Julia Wieniawa. Niespełna dwudziestoletnia aktorka i wokalistka ma swoje pięć minut. Po dwóch rolach filmowych (Kobiety Mafii i Kobieta sukcesu) teraz skupia się na karierze muzycznej i przygotowuje do wydania debiutanckiej płyty.Za tekst i muzykę do utworu Nie muszę odpowiadają Arek Sitarz, Wojtek Urbański oraz sama Julia Wieniawa. Teledysk wyreżyserował Paweł Fabjański. Cała płyta ukaże się na początku przyszłego roku.

4. Uniatowski Każdemu wolno kochać. 11 listopada odbyła się premiera nowego utworu Sławka Uniatowskiego. Każdemu wolno kochać to drugi singiel promujący album Metamorphosis. Wokalista jest współautorem tekstu i autorem muzyki. Do piosenki został zrealizowany teledysk, który wyreżyserował Jan Wojtyński.

Pierwszym singlem z debiutanckiego albumu Uniatowskiego była piosenka 5 rano.

5 Paweł Domagała Wystarczę ja. 13 listopada ukazał się drugi singiel z drugiej płyty aktora i wokalisty Pawła Domagały. Album 1984 trafił do sprzedaży 16 listopada. Tekst do utworu Wystarczę ja napisał sam Domagała, który jest też współautorem muzyki. Zaś za reżyserię teledysku odpowiada. Paweł Łukomski.

Czy piosenka powtórzy komercyjny sukces poprzedniego singla Domagały? Czas pokaże. Utwór Weź nie pytaj przez kilka tygodni był najczęściej graną piosenką w polskich stacjach radiowych i najlepiej sprzedającym się singlem.

6. Damian Ukeje Ja Ikar. 15 listopada nową piosenkę zaprezentował Damian Ukeje. Wokalista, który w 2011 roku wygrał pierwszą edycję The Voice of Poland ma na koncie dwie płyty i single takie jak: Bezkrólewie, Film, Stan Nieważkości, czy Od połowy nagrany wspólnie z Sarsą. Teraz wraca z kolejną kompozycją. Tekst do utworu Ja Ikar napisali: Damian Ukeje, Kasia Lins i Elżbieta Grymuza. Muzykę Ukeje skomponował wspólnie z Maciejem Borsem.

7. Michał Szczygieł Będzie co ma być. 16 listopada w sieci pojawił się drugi solowy singiel Michała Szczygła, finalisty ósmej edycji The Voice of Poland. Dziewiętnastoletni wokalista jest dowodem na to, że nie trzeba wygrać talent show, aby po jego zakończeniu móc tworzyć własną muzykę. Za tekst do utworu Będzie co ma być odpowiadają Michał Szczygieł i Patryk Kumór, autorami muzyki są Sigurdur Kristinn Sigtryggson Wesley Steed Hakon Gudni Hjartarson. Do singla zrealizowano też teledysk wyreżyserowany przez Sebastiana Wełdycza.
Pierwszy singiel młodego wokalisty, wydany 7 marca 2018 roku utwór Nic tu po mnie zyskał status złorej płyty. Muzyk ma też na koncie współpracę z włoską wokalistką Chiarą Gripso, z którą nagrał nową wersją jej przeboju Since you left me.

8. Michał Szpak Dreamer (Thanks To You My Friends). Michał Szpak kontynuuje promocję swojego najnowszego albumu. 16 listopada wydał czwarty już singiel. Tym razem jest to piosenka tytułowa. Tekst do utworu Dreamer napisała Aldona Dąbrowska, muzykę skomponował Sławomir Sokołowski.

Wcześniej drugi studyjny album Michała Szpaka promowały single Dont Poison Your Heart, King of The Season i Rainbow.

9. Siostry Melosik Równocześnie. 17 listopada odbyła się premiera teledysku do drugiego singla Sióstr Melosik. Dagmara i Martyna do niedawna śpiewały w chórkach Ani Dąbrowskiej, ale w 2018 roku zdecydowały się zacząć własną drogę artystyczną. Piosenkę Równocześnie napisały i skomponowały wspólnie z Anią Dąbrowską, Kubą Galińskim i Olkiem Świerkotem. Reżyserem teledysku jest Kuba Szada-Borzyszkowski.

Pierwszym singlem Sióstr Melosik był wydany 7 czerwca 2018 roku utwór Batumi, za który zdobyły Nagrodę Publiczności w konkursie Debiuty na 55. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

10.Katarzyna Góras Siła. 20 listopada debiutancki utwór zaprezentowała Katarzyna Góras, finalistka siódmej edycji The Voice of Poland. Autorem tekstu do utworu Siła jest Michał Książek, choć sama wokalistka także uczestniczyła w jego tworzeniu. Muzykę napisał natomiast Maciej Milewski. Singiel ukazał się nakładem Delphy Records.

violin-3715686_960_720

Płyty polskich artystów wydane w listopadzie 2018 :

 • Mela Koteluk Migawka – premiera 7. 11
 • Cugowscy Ostatni raz – premiera 16.11
 • Paweł Domagała 1984 – premiera 16. 11
 • Lanberry miXtura – premiera 16. 11
 • Ewa Szlachcic D.N.A– premiera 16. 11
 • Wojciech Młynarski i Artyści Kolęda na cały rok – premiera 16.11
 • Enej Kolędy pod wspólnym niebem – premiera 23.11
 • Różni  Wykonawcy Kolędy, pastorałki, zimowe piosenki Jacka Cygana– premiera 23.11
 • Michał Bajor Kolędy 2018– premiera 30.11

Składanki, reedycje i edycje specjalne :

 • Różni wykonawcy Męskie Granie 2018 – premiera 16. 11
 • Tulia Tulia ( Deluxe Edition) – premiera 16. 11
 • Rózni wykonawcy The Best Christmas Hits Volume 2 – premiera 16. 11
 • 4 Dreamers 4 Dreamers (Reedycja )– premiera 23.11

Co sądzicie o listopadowych premierach muzycznych, która piosenka najbardziej przypadła Wam do gustu?

A.G fot. ilustracyjne pixbay

Post Author: Anna Głód

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 84 = 89