Pierwsze dźwięki jesieni, nowe single i płyty- wrzesień 2018 w polskiej muzyce

Wrzesień 2018 w polskiej muzyce był pełen nowości. W minionym miesiącu  swoją premierę miało aż dziewięć albumów studyjnych. Jedni wrócili na rynek fonograficzny inni na nim zadebiutowali.    Nowe utwory zaprezentowali między innymi  Michał Szpak, Ania Dąbrowska, Marta Bijan czy Ewa Farna  O  ich  singlach już pisaliśmy.  Dzisiaj przedstawiamy  pozostałe polskie piosenki wydane we wrześniu 2018.

wrzesień w polskiej muzyce

 

1. Bovska Kimchi.7 września nowy singiel zaprezentowała Magda Wacławek znana jako Bovska. Premierowy utwór  Kimchi zapowiada trzeci album w karierze wokalistki. Płyta Kęsy ukaże się już 5 października.  Bovska  sama napisała tekst do singla, muzykę skomponował Jan Smoczyński. Razem z piosenką ukazał się teledysk w formie lyric video.

2.. Zouzy  Na jeden moment. Po tym jak ich utwór Skrzydła stał się hitem wakacji 2018 dziewczyny z zespołu Zouzy nie zwalniają tempa. 13 września  ukazał się ich nowy utwór, który jest efektem współpracy z Arkiem Kłusowskim i Bartoszem ” Tabbem Zielonym”.  Pierwszy napisał tekst, drugi muzykę. Do utworu zrealizowano klip, który wyreżyserował Kamil Krawczyński.

3. Kortez Hej Wy. Nowy, autorski utwór Korteza promuje jego najnowszy album Mini dom oraz nadchodzącą trasę koncertową.   Płyta miała swoją premierę 21 września natomiast singiel ukazał się dwa dni wcześniej 19 września. Trasa Hej Wy rozpocznie się 2 października w Toruniu, a zakończy 16 grudnia w Szczecinie.

4. Sistars &Bass Astral x Igo Sutra Rework. 20 września odbyła się premiera nowej wersji utworu grupy Sistars Sutra. Natalia i Paulina Przybysz nagrały swój wielki przebój sprzed czternastu lat jeszcze raz . Dlaczego ? Bo otrzymały zaproszenie do projektu T- Mobile Elektronic Beats Powroty.

5. Żelka Za Swoje . 21 września debiutancki utwór zaprezentowała  finalistka piątej edycji programu Idol – Angelika ” Żelka” Zaworka.  Piosenkę Za Swoje napisał i skomponował  Juliusz Kamil przy wsparciu Michała Kożuchowskiego i Łukasza Pękackiego.

 

Po zaprezentowaniu utworów pora na zestawienie polskich płyt wydanych w mijającym miesiącu. Oto ono :

  • Michał Szpak Dreamer– premiera 7.09 klik
  • Magda Steczkowska SeriaLOVE– premiera 7.09
  • Marcin Wasilewski Trio Live- premiera 14.09
  • Dorota Osińska  Dorota Osińska – premiera 14.09 klik
  • Tomek ” Kowal” Kowalski Za drzwiami Raju– premiera 15. 09
  • Marta Bijan Melancholia – premiera 21.09 klik
  • Kortez Mini dom – premiera 21.09
  • Reni Jusis Ćma – premiera 21.09
  • The Dumplings Raj– premiera 21.09
  • Marcelina Koniec wakacji – premiera 26.09

 

Dla melomanów mamy dobrą wiadomość. To nie koniec newsów muzycznych. Już niebawem napiszemy o  singlach takich artystów jak Dawid Podsiadło czy Daria Zawiałow.

Słuchaliście już któregoś z wydanych we wrześniu albumów ? Jeśli tak podzielcie się wrażeniami . Zdradźcie też czy nowa , elektroniczna wersja Sutry przypadła Wam do gustu.

AG.fot. ilustracyjne pixbay

Post Author: Anna Głód

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.