Artyści nie mają wakacji, w drugiej połowie sierpnia w muzyce sporo się działo

Kilkanaście dni temu pisaliśmy o polskich singlach i teledyskach, które zostały wydane w pierwszych tygodniach sierpnia 2018. Dzisiaj wracamy do tematu, ponieważ w tak zwanym międzyczasie pojawiły się kolejne premierowe utwory. Światło dzienne ujrzały cztery single wraz z teledyskami. Kto nagrał i zaprezentował nowe piosenki?

polska muzyka sierpień 2018

1. Roksana Węgiel Obiecuję. Zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids kontynuuje karierę. 17 sierpnia zaprezentowała drugi singiel. Za tekst i muzykę do piosenki Obiecuję opowiadają: Juliusz Kamil, Michał Pietrzak oraz Małgorzata Uściłowska w branży muzycznej znana jako Lanberry. Dołączony do singla teledysk wyreżyserował Wiktor Mrozik. Przypomnijmy, Roksana w programie należała do drużyny Edyty Górniak. Na scenie The Voice Kids mierzyła się z utworami takimi jak: Halo , Wrecking Ball czy Purple Rain.

 

2. Baranovski Luźno. Twórca hitu Dym powraca z kolejnym autorskim utworem będącym zapowiedzią debiutanckiego albumu. Płyta ma trafić na sklepowe półki jeszcze tej jesieni. Piosenka Luźno miała swoją premierę 22 sierpnia. Można jej już posłuchać nie tylko w sieci, ale również w serwisach streamingowych i stacjach radiowych. Teledysk wyreżyserował Andrzej Biernacki. Baranovski to pseudonim artystyczny Wojciecha Baranowskiego, który szerszej publiczności dał się poznać w czwartej edycji programu The Voice of Poland. Zanim zdecydował się na solową działalność artystyczną współpracował z zespołami Eleonare Krieger i Xxanaxx.

.

3. Filip Lato Krawiec. Debiutancki album zapowiada także laureat dziewiątej edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo i uczestnik siódmego sezonu polskiego The Voice. Utwór Krawiec to trzeci singiel dwudziestosiedmioletniego wokalisty. Piosenka miała swoją premierę 24 sierpnia. Autorką tekstu jest Anna Saraniecka, a kompozytorem Bartosz „Tabb” Zielony. Teledysk wyreżyserował Kamil Krawczyński. Pierwsza płyta Filipa Lato pojawi się w sklepach 5 października tego roku.

 

4. Jagoda Kret Będziemy rozmawiać o miłości. 24 sierpnia kolejne wideo z cyklu Live Session zaprezentowała Jagoda Kret. Wokalistę tę możecie pamiętać z trzeciej edycji The Voice Of Poland, w której ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Dziewczyna od jakiegoś czasu pracuje nad autorską płytą. Będziemy rozmawiać o miłości to piosenka, do której sama napisała tekst, zaś muzykę skomponowała wspólnie z Michałem Grobelnym. Poprzednimi zwiastunami jej debiutanckiego krążka były utwory 5 kroków oraz A Ty bądź. W nagraniu które zrealizowano w Black Kiss Records oprócz Jagody udział wzięli: Tomasz Waldrowski, Maciej Matysiak, Kacper Stolarczyk, Przemek Świerk, Michał Grobelny, Ernest Staniaszek i Kamil Bijoś.

 

Tych, którzy jeszcze nie słyszeli muzycznych nowości pierwszej połowy sierpnia 2018 odsyłamy do publikacji Drugi miesiąc letnich wakacji. Co się działo w muzyce?

Jednak to nie koniec muzycznych newsów na ten miesiąc. Już za kilka dni na łamach naszego portalu pojawi się artykuł o najbardziej wyczekiwanych trasach koncertowych jesienni i zimy 2018. Bądźcie czujni, nie możecie tego przegapić.

AG. fot. ilustracyjne pixbay

Post Author: Anna Głód

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.