Borzym i Betela ku pamięci powstańczej – koncert [Białystok]

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found
in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1

31 lipca o godzinie 18:30 na Rynku Kościuszki koncert dadzą Borzym i Betelu ku pamięci powstańczej. Koncert jest bezpłatny i objęty honorowym patronatem miasta Białegostoku.

Na szarym tle tył żołnierza, flaga Polski.

Śpiewane będą pieśni patriotyczne. Jak informuje organizator: „Białostoczanie będą mogli nie tylko posłuchać pieśni patriotycznych, ale także je z Kapelą Betela pośpiewać. W ich ręce – tak jak i w ubiegłym roku – trafią śpiewniki z tekstami najpopularniejszych pieśni powstańczych (m.in. „Hymn Szarych Szeregów”, „Warszawskie Dzieci”, „Deszcz jesienny deszcz”, „Marsz Żoliborza”)”. Przybędziecie?

O artystach:

Monika Borzym – charyzmatyczna wokalistka z niepowtarzalnym głosem. Pochodzi z muzycznej rodziny: ojciec jest instrumentalistą, mama wokalistką. Urodzona w 1990 roku Monika praktycznie wychowywała się na scenie. Podczas Jazz Jamboree w 2009 roku Michał Urbaniak zaprosił ją do wspólnego koncertu w warszawskiej Sali Kongresowej. Jej brawurowy występ porwał publiczność, wtedy też zaproponowano jej pierwszy kontrakt płytowy. Szkołę muzyczną w klasie fortepianu ukończyła z wyróżnieniem, potem uczyła się wokalistyki jazzowej na wydziale piosenki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Podróż za ocean i nauka w John Jersey High School upewniły ją, że jej drogą jest śpiewanie jazzu. Brała udział w wielu festiwalach wokalnych, zdobywając tam nagrody i najważniejsze doświadczenia zawodowe. Przełomowym momentem w jej karierze było stypendium w University of Miami Frost School of Music w 2008 roku. Po powrocie do Polski zaczęła studiować psychoseksuologię, co obok muzyki stało się jej ogromną pasją.

Ma na swoim koncie cztery płyty. Pierwsze dwie – „Girl Talk” i „My Place” – nagrane w USA, docenione przez polską publiczność, uzyskały status platynowych. „Back to the Garden”, trzeci krążek artystki, to znakomicie i świeżo zaaranżowane piosenki jednej z idolek Moniki – kanadyjskiej legendy Joni Mitchell. W lipcu 2017 roku ukazał się czwarty album Moniki Borzym – „Jestem Przestrzeń”. Wydana we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego płyta to album z poruszającymi tekstami poetki Anny Świrszczyńskiej. Na płycie znalazło się 12 kompozycji młodego pianisty Mariusza Obijalskiego. Wiersze układają się w opowieść o przestrzeni wolności w człowieku i o samostanowieniu. „Projekt otwiera w odbiorcach pokłady wrażliwości, których na co dzień nie używają i nazywa nienazwane myśli pozwalając przeżywać ważne chwile ze współczesnej historii w należytym szacunku i wrażliwych emocjach”.

W nagraniu płyty wzięli udział goście specjalni: John Scofield, jeden z najwybitniejszych gitarzystów w historii jazzu, Wojciech Waglewski, lider zespołu Voo Voo, którego można usłyszeć w przejmującym duecie z Moniką Borzym oraz Mitchell Long, „czarodziej gitary”, amerykański muzyk, specjalista od jazzu, bluesa i world music.

Kapela Betela – zespół muzyczny, w skład którego wchodzą aktorzy Białostockiego Teatru Lalek: Alicja Bach, Krzysztof Pilat i Paweł S. Szymański oraz Cezary Just, muzyk z Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Białostoczanie będą mogli nie tylko posłuchać pieśni patriotycznych, ale także je z Kapelą Betela pośpiewać. W ich ręce – tak jak i w ubiegłym roku – trafią śpiewniki z tekstami najpopularniejszych pieśni powstańczych (m.in. „Hymn Szarych Szeregów”, „Warszawskie Dzieci”, „Deszcz jesienny deszcz”, „Marsz Żoliborza”).

Źródło: BOK

Post Author: Aleksandra Jursza

01.06.1988. Zamieszkała w Gorzowie Wielkopolskim, wykształcenie średnie. Uwielbia czytać, ma słabość do oper mydlanych pochodzenia koreańskiego oraz słodyczy. Autorka czterech powieści, właścicielka Begoodart. Spełnia się w pisaniu i rozwija swoje projekty. Ma pozytywne nastawienie do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 6 = 12