The Shirley Awards – rozdano! Nagroda dla „Dołu” Pyun Hye-young!

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: Connection refused in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1

The Shirley Awards to nagroda literacka, która honoruje pamięć Shirley Jackson. Doceniane są utwory, w których jest bardzo dużo psychologicznego napięcia, horroru albo jest to po prostu mroczna fantastyka. Ceremonia ta rozgrywa się na corocznej konferencji Readercon (Boston). Do grona laureatów dołączyła Pyun Hye-young, znana polskim czytelnikom z książki „Dół”.

Mój komentarz: Bardzo się cieszę, gdy inni się cieszą. Choć „Dół” horrorem nie jest, to jednak autorka potrafiła tak napisać historię, by czytelnik czuł ten niepokój, to napięcie… ogólnie – tak, nie jest to łatwa lektura, choć wydaje się, że można ją szybko przeczytać. Zresztą, więcej o wrażeniach napisałam tutaj. Ze swojej strony chciałam pogratulować wydawnictwu Kwiaty Orientu za dobry wybór książki – bo to jednak fajnie, że polski czytelnik może poznać nie tylko koreańską literaturę, ale także i te powieści, które są cenione na świecie. Dziękuję, że mogłam ją przeczytać, a Was – czytelników – zachęcam do kupienia „Dołu”.

Post Author: Aleksandra Jursza

01.06.1988. Zamieszkała w Gorzowie Wielkopolskim, wykształcenie średnie. Uwielbia czytać, ma słabość do oper mydlanych pochodzenia koreańskiego oraz słodyczy. Autorka czterech powieści, właścicielka Begoodart. Spełnia się w pisaniu i rozwija swoje projekty. Ma pozytywne nastawienie do życia.

5 thoughts on “The Shirley Awards – rozdano! Nagroda dla „Dołu” Pyun Hye-young!

  Karolina

  (17 lipca 2018 - 14:09)

  Koreańska literatura, ten rodzaj powieści jest mi zupełnie obcy.

   Aleksandra Jursza

   (17 lipca 2018 - 22:42)

   Ja myślę, że jak się zna parę faktów o Korei to czyta się prawie jak europejską :). Więc bez obaw. 🙂

  Monika Kilijańska

  (17 lipca 2018 - 16:11)

  Ciekawa ta książka. Nie słyszałam o niej, a widzę, że warto przeczytać.

  Natalia

  (17 lipca 2018 - 22:28)

  Zapisuję ten tytuł dla siebie!

  Aga

  (18 lipca 2018 - 08:26)

  Nigdy dotąd nie miałam styczności z koreanska literatura, ale może jeszcze będzie okazja do bliższego zapoznania się z nia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 7 = 1