Dziecko z ziemi Nakamury od września w księgarniach

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: Connection timed out in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1

Dziecko z ziemi Nakamury zapowiada się na mroczną, melancholijną powieść. W Polsce powieść wydaje Kwiaty Orientu.

Okładka książki dziecko z ziemi Nakamury to biały tytuł z autorem na czerwonym, mrocznym tle

Mrocznie melanchilojna opowieść Fuminori Nakamury – zwycięzcy nagrody im. Akutagawy – pogrąża nas w otchłani pełnej krętych ścieżek, niespokojnej psychiki młodego człowieka.

Cyniczny narrator bez imienia rzuca pracę sprzedawcy, by zostać taksówkarzem w Tokio. Pewnego dnia bez konkretnych przyczyn zaczyna walkę z grupą motocyklistów i zostaje mocno pobity. 

Następnie dowiaduje się, że jego ojciec jeszcze żyje (on sam został porzucony przez rodziców) i zaczyna rozmyślać, jak wyglądałoby jego życie, gdyby dano mu szansę normalnie dorastać. Krok po kroku Nakamura zdradza coraz więcej szczegółów, sprawiając, że bohater, który na początku wydaje nam się dziwny, staje się nam coraz bliższy. Wartka akcja prowadzi do finału, w którym wyjaśnia się też znaczenie tytułu utworu – Dziecko z ziemi.

Fuminori Nakamura urodził się w 1977 roku. Studiował na Uniwersytecie Fukushima, który ukończył w 2000 roku. Zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym najważniejsze w Japonii -Nagrodę im. Akutagawy oraz e Prize. Kieszonkowiec, jego pierwsza książka przetłumaczona na angielski, znalazła się w finale Los Angeles Times Book Prize. Nakamura jest uznany za najbardziej utalentowanego pisarza kryminałów w Japonii.

Książka na rynku polskim będzie dostępna od 1 września.

Post Author: Aleksandra Jursza

01.06.1988. Zamieszkała w Gorzowie Wielkopolskim, wykształcenie średnie. Uwielbia czytać, ma słabość do oper mydlanych pochodzenia koreańskiego oraz słodyczy. Autorka czterech powieści, właścicielka Begoodart. Spełnia się w pisaniu i rozwija swoje projekty. Ma pozytywne nastawienie do życia.

4 thoughts on “Dziecko z ziemi Nakamury od września w księgarniach

  Bookiecik

  (5 lipca 2018 - 14:30)

  Zapowiada się intrygująco. Uwielbiam takie niepokojące, klimatyczne powieści. Będę polować!

   Aleksandra Jursza

   (5 lipca 2018 - 15:05)

   Dam znać, jak mi się spodobała 🙂

  BEATA REDZIMSKA

  (5 lipca 2018 - 23:28)

  Intrygujace. Tymbardziej, ze intryga wyjasnia sie krok po kroku i z tego, co rozumiem jest dosc poplatana. A jeszcze do tego akcja rozgrywa sie w spoleczenstwie japonskim, ktore dla nas w Europie moze wydawac sie taka specyficzna mieszanka tradycji (przywiazania do tradycji) i zachlysniecia sie nowoczesnoscia.

   Aleksandra Jursza

   (6 lipca 2018 - 12:32)

   Literatura azjatycka uchodzi za specyficzną przez swą kulturę. Jest to do pewnego stopnia prawdą, ale tylko do pewnego :). Zwykle czytelnikowi, który nie zna specyfiki kraju czyta się daną książkę trudniej. Choć to raczej zależy, w jakich latach ona powstała… hmmm… współczesne nie są tak dziwaczne 😀 w większości 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

53 − = 44