[KSIĄŻKA] Zakręcona Ewa, czyli „Singielka w Londynie” Marta Matulewicz

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: Connection timed out in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1

To taka polska Bridget Jones. W dodatku siedząca w Londynie, bo Ewa wyjeżdża do Anglii, by ułożyć sobie na nowo życie. A ma swoje powody…

singielka-w-londynie-b-iext52802042

Ewa zamieszkuje pod jednym dachem z przyjaciółką. Znają się od dawna, więc rozumieją siebie dobrze. To dobrze, bo przy tarapatach, w jakie pakuje się bohaterka, to łatwo o nerwy. Zaczyna się od pożaru, by potem…

Książka ma 314 stron i czyta się ją bardzo szybko. Właściwie jest do połknięcia w jeden wieczór. Autorka niewątpliwie ma lekkie pióro, a perypetie Ewy są na tyle ciekawe, że czytelnik ma po prostu ochotę poznać, czy czasem bohaterka nie doprowadzi kogoś do zawału.

Szczerze mówiąc – szkoda zdradzać większą część fabuły, bo to się skończy spojlerowaniem. Dlatego skupię się na stylu Matulewicz. W „Singielce w Londynie” dostaniemy dużo dialogów. Naprawdę. Nie jest to zła cecha, ale czasem miałam wrażenie, że bohaterowie za bardzo się tłumaczą, co mają zrobić i jak mają to zrobić. Albo ciągle powtarzają „Ewa”, jak się do głównej bohaterki zwracają, ale może jestem w tym względzie przewrażliwiona?

Niektóre sytuacje wzbudziły we mnie uśmiech. Nie wszystkie, bo – muszę przyznać – w jakiś sposób utożsamiłam się z Ewą. Niewątpliwie da się ją opisać jako „nieogarniętą” w znaczeniu „roztrzepaną”.

Plusem książki jest zakończenie, które sugeruje w delikatny sposób, że będzie ciąg dalszy. Zresztą, autorka tego nie ukrywa, jak czytamy w końcowych podziękowaniach. Z pewnością sięgnę, bo muszę się dowiedzieć, w jakie nowe kłopoty zabrnęła Ewa.

Jeśli chcesz się odprężyć przy herbatce – jak najbardziej będzie to odpowiednia lektura.


singielka-w-londynie-b-iext52802042Tytuł: Singielka w Londynie
Autor: Marta Matulewicz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Lira
Ilość stron: 314
Oprawa: Miękka
ISBN: 978-83-65838-42-1
Ocena: 4/6
Fragment powieści

Ewa decyduje się na wyjazd do Londynu, w którym czeka na nią przyjaciółka, aby podjąć pracę i nawiązać nowe znajomości. Rezolutna i śmiała Polka w nowym, nieznanym środowisku traci pewność siebie, czuje się zagubiona i z zadziwiającą łatwością – ale i wdziękiem – wpada w kolejne tarapaty. Za każdym razem udaje jej się jednak wyjść z nich obronną ręką.

Ewa musi na nowo zdefiniować samą siebie i swoje oczekiwania, znaleźć własne miejsce w obcym mieście. Bohaterka poznaje mieszkańców Londynu, szuka pracy, miłości, odkrywa też nieznane dotąd fascynujące smaki życia – a wszystko to z uśmiechem, entuzjazmem, wiarą w siebie i otwartością na to, co przyniesie przyszłość.

„Singielka w Londynie” to ciepła i zabawna opowieść o tym, że wszelkie przeciwności losu warto pokonywać z uśmiechem.

Post Author: Aleksandra Jursza

01.06.1988. Zamieszkała w Gorzowie Wielkopolskim, wykształcenie średnie. Uwielbia czytać, ma słabość do oper mydlanych pochodzenia koreańskiego oraz słodyczy. Autorka czterech powieści, właścicielka Begoodart. Spełnia się w pisaniu i rozwija swoje projekty. Ma pozytywne nastawienie do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

20 − = 11