[Czerwiec muzyka 2018] Melodie nie tylko dziecięce, wyczekiwane powroty i stary przebój w odmienionej wersji

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: Connection refused in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1

Czerwiec to w polskiej muzyce czas długo wyczekiwanych  scenicznych powrotów, kolejnych singli promujących lub zapowiadających nowe albumy. W mijającym miesiącu pojawiły się też teledyski do piosenek filmowych, dedykowanych najmłodszym słuchaczom.

czerwiec muzyka 2018
czerwiec muzyka 2018

1. Majka Jeżowska i Andrzej Piaseczny Tej Historii Bieg (z filmu Piękna i Bestia)– singiel promujący najnowsze studyjne wydawnictwo wokalistki nazywanej królową piosenek dla dzieci. Płyta Bajkowo  ukazała się 24 listopada 2017 roku nakładem Magic Records. Teledysk nagrany do piosenki pochodzącej z kultowego filmu Piękna i Bestia miał swoją premierę  5 czerwca. Został nakręcony w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja  Meżeryckiego w Siedlcach. Oprócz Jeżowskiej i Piasecznego wystąpili w nim młodzi tancerze . Całość wyreżyserował Konrad Aksinowicz, a autorem polskiego tekstu jest Marcin Sonowski.

2. Dawid Podsiadło Małomiasteczkowy–  pierwszy utwór zapowiadający trzecią płytę Podsiadło, która ma się ukazać jesienią. Dawid wraca na scenę po półtorarocznej przerwie.  Odpoczynek od nagrywania i koncertów sprawił, że fani z jeszcze większą niecierpliwością czekali na jego nową muzykę. W końcu się doczekali.  Singiel Małomiasteczkowy wraz z teledyskiem trafił do sieci 6 czerwca. Wokalista jest autorem tekstu i współautorem muzyki (stworzył ją wraz z Bartkiem Dziedzicem).

Muzyk w październiku wyruszy w trasę  koncertową. Obecnie można go usłyszeć na koncertach w ramach Męskiego Grania 2018.

3. Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski Zaśnij grzecznie– piosenka pochodzi z wydanej wspólnie z Markiem Napiórkowskim płyty Szukaj w Snach.  Miała ona  premierę 25 maja 2018 roku. Jest zwieńczeniem projektu o tym samym tytule. O współpracy Natalii z Markiem pisaliśmy tutaj

4. Michał Szpak King Of The Season – po dobrym przyjęciu piosenki Dont Poison Your Heart Michał Szpak prezentuje kolejny singiel zapowiadający jego drugi studyjny album. Choć jeszcze nie znamy tytułu krążka to wiemy, że ukaże się już we wrześniu 2018 roku.  Utwór stworzyli Aldona Dąbrowska ( tekst) i Sławomir Sokołowski ( muzyka). Teledysk,  trafił do sieci 26 czerwca.

5. Sound”n”Grace Kolejność- czwarty  singiel promujący wydaną 17 listopada 2017 roku płytę chóru zatytułowaną Życzenia. Tym razem solowe partie śpiewa  finalistka czwartej edycji The Voice of Poland Aleksandra Węglewicz, która jest związana z zespołem od 2009 roku.  Słowa  napisał Arkadiusz Kłusowski, muzykę skomponował Bartosz  Tabb Zielony.  Utwór wraz z teledyskiem ukazał się 26 czerwca. Wideoklip został zrealizowany w ramach projektu Szkoła Teledysków organizowanego przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych ” Plaster”. Oprócz członków zespołu możemy w nim zobaczyć  Filpa Dudkiewicza w roli uczestnika konkursu, tancerzy i wiele innych osób, które wcieliły się w rolę jury oraz widowni.   Całość wyreżyserowali Marek Sobkiewicz i Zuzanna Nyc.

6. Kayah i KęKę Supermenka 2018 – jeden z największych przebojów Kayah w nowej odsłonie. Wokalistka nagrała go ponownie po  dwudziestu jeden latach. Zrobiła to w ramach projektu T- Mobile Electronic Beats Powroty. Premiera Supermenki 2018 miała miejsce 14 czerwca. Teledysk wyreżyserował Krzysztof Ślężak.

Zapraszam do słuchania, oglądania i komentowania. Zdradzcie, która z zaprezentowanych piosenek jest Waszą ulubioną.

AG. fot. iustracyjne.pixbay.

Post Author: Anna Głód

3 thoughts on “[Czerwiec muzyka 2018] Melodie nie tylko dziecięce, wyczekiwane powroty i stary przebój w odmienionej wersji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 85 = 88