[MANGA] Half&half – ważna osoba

Yuuki popełniła samobójstwo. Pech chciał, że spadła z dachu wprost na Shin’ichiego, zabijając go na miejscu. Tych dwoje, znalazłszy się w świecie między umarłymi a żywymi, dostaje dziwną wiadomość od Boga. W ciągu siedmiu dni muszą zdecydować, które z nich umrze, a w ich trakcie dzielić się mają wszystkim.

halrhalf-obwoluta

Oni, jak to zwykle bywa, z początku są niechętni współpracy. Łatwo nie jest, bo nie mogą się od siebie oddalać, a na dodatek czas ucieka. Ich relacje z każdą godziną stają się bliższe i wyciekają tajemnice… Czy się dogadają i jak to się skończy?

Po okładce można sądzić, że w mandze będzie golizna. Przyznam, że widząc piersiatą Yuuki miałam trochę obaw – czy to będzie kolejne ecchi w stylu „harem”? Na szczęście nie, na szczęście historia okazała się znacznie bardziej bogata.

Bo to jest historia, która porusza dość poważną tematykę – życia i śmierci. Oczywiście, w tym wszystkim nie może zabraknąć uniwersalnego tematu, jakim jest miłość.

Myślę, że warto samemu przeczytać historię, bo jest w niej coś fajnego. Może to kwestia rysunków? Polscy czytelnicy dostali odświeżoną wersję mangi – a to oznacza, że autor całkiem fajnie przedstawia i anatomię postaci, i ich historię. Zresztą, widzimy na stronach przed danym rozdziałem jego postępy w rysowaniu, podoba mi się to porównanie. Również sama powieść względem pierwowzoru wydaje się ciekawsza, i oczywiście dojrzalsza.

Co jest w życiu najważniejsze? I czy pomimo miłości można się rozstać? Na te i inne pytania stara się odpowiedzieć Kouji Seo w swojej mandze. Polecam.

half-half-Tytuł: Half&half
Autor: Kouji Seo
Wydawnictwo: Waneko
ISBN: 978-83-65229-96-0
Data wydania: 2016
Cena: 28,00
Ocena: 5/6

Jeśli umrzesz, ja przeżyje. Yuuki, skacząc, by popełnić samobójstwo, zderza się z Shin’ichim, który przez przypadek tamtędy przechodził. Oboje umierają na miejscu. W ten sposób trafiają do świata między życiem, a śmiercią… Według tajemniczej wiadomości od boga, tylko jedno z nich może przeżyć. Mają zdecydować w 7 dni, które z nich przeżyje. W tym czasie muszą dzielić ze sobą „wszystko”, nie rozdzielając się. Opowieść o jednym życiu i o tygodniu tej dwójki.

Post Author: Aleksandra Jursza

01.06.1988. Zamieszkała w Gorzowie Wielkopolskim, wykształcenie średnie. Uwielbia czytać, ma słabość do oper mydlanych pochodzenia koreańskiego oraz słodyczy. Autorka czterech powieści, właścicielka Begoodart. Spełnia się w pisaniu i rozwija swoje projekty. Ma pozytywne nastawienie do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.