Aukcja dla Oliwki

Oliwka zmaga się nie tylko z autyzmem, ale także z ciężkimi chorobami. Leczenie jest drogie, a nie wszystko jest finansowane z NFZ. A ponieważ nie warto się poddawać, ona ze swoją mamą zorganizowała zbiórkę pieniędzy na ten cel.

Zaczęło się od przedwczesnego porodu, być może wywołanego trudną sytuacją rodzinną. W kolejnym roku Oliwka zmagała się z biegunkami źle leczonymi i zapaleniem płuc. Okazało się, że dziewczynka ma celiakię, powodującą brak odporności i ogólne zagrożenie zdrowia.

W gimnazjum stwierdzono u Oliwki zespół Aspergera. To pomogło dziewczynce zrozumieć swoją inność, ale to nie Asperger okazał się głównym problemem dziewczyny. Znowu powróciły choroby, tym razem inne.

Endometrioza, blokada kręgosłupa czy zaburzenia funkcji osi podwzgórze-przysadka-jajnik to tylko niektóre z nich, z którymi Oliwka się mierzy. Niestety, problemy zdrowotne zmusiły ją do zmiany szkoły, a sama rzeczywistość źle się odbija na niej – nerwicą czy depresją. Bóle, które ma, często uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie, a hałas i dotyk również bywają nieznośne.

Fajnie by było normalnie żyć, prawda?

4ewnrh-63184d7e

Do tego jednak potrzebne są pieniądze. Stąd założone na facebooku i chomikuj zbiórki charytatywne. Do akcji przyłączyli się artyści, którzy postanowili przekazać pewne swoje dzieła na aukcję.

Tak wyjaśniają potrzebę pomocy:

Ares Chidzinikalou: Od lat wspieram WOŚP, UNICEF i potrzebujących. Świat wtedy i lepszy, i ludzie szczęśliwsi. Z moim zespołem Ares&theTribe przez 15 lat mamy długą listę m.in.: Sudan, Gambia, Haiti, a teraz wydaliśmy płytę Reggae in Jazz z moim JahAresTrio, więc chętnie akcję wesprzemy choć w ten sposób, a jeśli będzie koncert chętnie zagram.

34120964_1614263428672280_4085727763628032000_n

Tomasz Sikor-Sikorski: Ponieważ Aga od dłuższego czasu pomaga innym, a o swoim „problemie/potrzebie” milczała…

Daria Nielepiec: Panią Agnieszkę znam już od dłuższego czasu i pomimo tego, że sama ma trudną sytuację, zarówno rodzinną jak i zdrowotną, to stara się wszystkim pomagać jak tylko może, m.in. przez swoje strony o zdrowiu. Chętnie dzieli się z innymi swoim doświadczeniem i wiedzą, którą zdobywa już lata. Uważam, że tak wartościowym osobom warto pomagać i jeśli tylko jest to w mojej mocy to staram się to czynić.

Beata Minakowska-Plekot: Dlaczego? Bo lubię pomagać, przywoływać uśmiech. Wiem co to brak, rozumiem to, bo przez większość swojego życia tego doświadczałam. Mam nadzieję, że Agnieszka i jej córki poczują, że nie są same. Życzę im z całego serca żeby „los się odwrócił”.

Joanna Gotlib: Jako ludzie powinniśmy sobie pomagać i ja to robię.

Przemysław Rudź: Uważam, że solidarność międzyludzka jest skuteczniejsza od socjalnych funkcji państwa, a nawet te ostatnie ową solidarność osłabiają. Ludzie nie pomagają sobie wzajemnie, bo uważają, że skoro płacą ogromne podatki państwu to są już zwolnieni z pomagania. Jak widać, wiele potrzebujących znalazło się poza marginesem zainteresowania państwa, które mieniąc się być opiekuńczym, zostawia ich samym sobie. Mimo to warto od czasu do czasu bezinteresownie pomóc w ramach takiej akcji, nie tylko dla spokoju własnego sumienia, ale po to, żeby komuś na twarzy pojawił się uśmiech.

Zachęcam także i Was, drodzy Czytelnicy, do pomocy :).

Facebook
Chomikuj

Post Author: Aleksandra Jursza

01.06.1988. Zamieszkała w Gorzowie Wielkopolskim, wykształcenie średnie. Uwielbia czytać, ma słabość do oper mydlanych pochodzenia koreańskiego oraz słodyczy. Autorka czterech powieści, właścicielka Begoodart. Spełnia się w pisaniu i rozwija swoje projekty. Ma pozytywne nastawienie do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.