Celem życia jest szczęście – czyli co można dla szczęścia zrobić

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: Connection refused in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1
W dłoni jest trzymany sztuczny ogień

Celem życia jest szczęście. Niestety w dzisiejszych czasach wielu ludzi myli szczęście z przyjemnością. Nie robimy tego co dla nas dobre, lecz to co przynosi nam przyjemność. Przyjemność to doznanie fizyczne, a prawdziwe szczęście odnosi się raczej do umysłu i serca. Szczęście, które zależy głównie od przyjemności fizycznej jest niestabilne i choć od razu odczuwalne i bardzo przyjemne, to jutro może go już nie być. Niby to takie oczywiste, że szczęście i przyjemność to dwie różne rzeczy, a przecież tak chętnie je mylimy. Każdego dnia stajemy przed wieloma decyzjami i wyborami. Często właściwy wybór jest bardzo trudny. Wiąże się z faktem, że czasem dla prawdziwego szczęścia musimy zrezygnować z przyjemności. Problem polega na tym, że przyjemność odczuwamy natychmiastowo, prawdziwe szczęście natomiast jest procesem, a my wyniki naszego działania chcemy widzieć natychmiast. Dlatego przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, powinniśmy sobie zadać pytanie: Czy przyniesie mi to szczęście? Czy jest to dla mnie naprawdę dobre? Te proste pytania mogą nam bardzo pomóc w podejmowaniu właściwych decyzji. Mogą być skutecznym narzędziem ułatwiającym „po prostu powiedzieć nie!” w sytuacji, gdy coś z pewnością jest przyjemne, ale nie jest dla nas dobre. Powiedzieć nie, nie jest bowiem takie łatwe. Problemem jest samo słowo „nie”; które kojarzy się z poczuciem odrzucenia czegoś i zaprzeczenia siebie. Jeśli podejmowanie naszych codziennych decyzji i wyborów podeprzemy tymi pytaniami, łatwiejsze będzie skoncentrowanie się na tym, czego szukamy – ostatecznym szczęściu, a nie tylko na tym co przyjemne. Ostateczne szczęście to stan, który pozostaje, mimo wszystko. Pomimo upadków, normalnych wahań nastroju, mimo wszystkiego co pojawia się w ramach matrycy naszego istnienia. To podstawowe poczucie dążenia do szczęścia może mieć na nas bardzo głęboki wpływ, a z pewnością uczyni nas bardziej otwartymi osobami. Przyniesie nam radość życia.


Od września do końca czerwca zapraszamy na codzienny cykl refleksji Izy. Znajdziesz w nim inspirujące myśli, często wymagające przemyśleń. Jeśli chcesz być z nimi na bieżąco, to zapisz się na nasz RSS lub / i śledź na bieżące fanpage.

Post Author: Izz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

78 − = 72