A kiedy przyszedł maj…. czyli co nowego wydarzyło się w polskiej muzyce

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: Connection refused in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1

Maj 2018 w polskiej muzyce to zarówno nowe single artystów ze sporym scenicznym doświadczeniem  jak i utwory tych, którzy dopiero debiutują na rynku. Zapraszamy do słuchania. 

Nad jeziorem zachodzi słońce. Jest bardzo ciemno - drzewo po lewej stronie, trawa na której stoi kobieta ze skrzypcami oraz drzewka są zaciemnione, czarne.

  1. Łukasz Bąkowski Dziękuję – utwór wokalisty, którego możecie pamiętać z siódmej edycji programu The Voice of Poland, gdzie najpierw reprezentował drużynę Tomsona i Barona, a po etapie Bitew trafił do teamu Andrzeja Piasecznego.

 

2. Doda Miłość na etat –  kompozycja ujrzała światło dzienne tuż po utrzymywanym w tajemnicy ślubie piosenkarki.  Dorota zadedykowała ją mężowi Emilowi.

3. Marta Bijan Lot na Marsa – tę wokalistkę  wiele osób kojarzy z udziału w finale czwartej edycji programu X Factor. Obecnie kończy prace nad autorskim albumem.

4. Antek Smykiewicz Wspólny  Czas– singiel zapowiadający drugą płytę artysty. Ma się ona ukazać  jeszcze w 2018 roku.

5. Sylwia Grzesczak i Liber Dobre Myśli – wokalistka  nazywana księżniczką polskiego popu w 2018 roku świętuje dziesięciolecie pracy artystycznej. Z tej okazji nagrała nowy utwór.  Można powiedzieć, że wróciła do muzycznych korzeni.  Bo od  duetów z raperem, od płyty Ona i On  zaczęła się jej kariera.

6. ZOUZY  Skrzydła pierwszy singiel zespołu, który tworzą  znana z szóstej edycji The Voice Of Poland wokalistka Sabina Nycek oraz cztery instrumentalistki:  Marlena, (bas) Maja (piano)  Karolina (perkusja) i Maja (gitara).

7.  4 Dreamers Drugi raz – kolejny singiel zespołu,  który stworzyli uczestnicy The Voice Kids  Mateusz Gędek, Tomasz Gregorczyk, Jakub Szmajkowski i Maksymilian Więckowski.  Piosenka promuje  ich  pierwszą płytę 4 Dreamers.  która ukazała się 18 maja nakładem Universal Music Polska.

8. Andrzej Piaseczny Twój Największy Skarb – piosenka pochodzi z wydanego w listopadzie 2017 roku albumu O  Mnie, O Tobie , O Nas. Przy jego tworzeniu artysta współpracował z Anią Dąbrowską,  która jest autorką wszystkich kompozycji. Teksty jak zawsze napisał sam Piaseczny.

9. Paulina Romaniuk Oddychaj – dziewczyna, która dotarła do  etapu koncertów na żywo w czwartej edycji The Voice Of Poland. Po zakończeniu programu  postawiła na edukację  muzyczną i poszukiwanie nowych inspiracji. Teraz przypomina o sobie prezentując   debiutancką piosenkę. Stworzyła  ją wraz z Krzysztofem Spychałą.

10. Kayah i Zbigniew Wodecki Chwytaj Dzień –  singiel promuje wydaną 23 maja  płytę Dobrze, że jesteś. Album powstał na kanwie niedokończonych  utworów  Zbigniewa Wodeckiego. Oprócz Kayah usłyszymy na nim również Kubę Badacha, czy Sławka Uniatowskiego. Warto dodać, że tekst do Chwytaj Dzień napisał Jacek Cygan.

11.  Męskie Granie Orkiestra (Kortez, Podsiadło, Zalewski) Początek – kompozycja zapowiada trasę koncertową Męskie Granie 2018.

12. BARANOVSKI  Hey – trzeci  zwiastun  płyty Wojka Baranowskiego, która ma się ukazać jesienią.

Który z tych utworów zasługuje na miano najlepszej polskiej piosenki maja i dlaczego? Czekamy na Wasze komentarze.

AG. fot. ilustracyjne pixbay

Post Author: Anna Głód

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

5 + 1 =