Każda rzecz, która irytuje nas w innych, prowadzi do zrozumienia nas samych. – Refleksje # – krytyka innych

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: Connection refused in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1

Każda rzecz, która irytuje nas w innych, prowadzi do zrozumienia nas samych.
— Carl Jung

darius-bashar-509025-unsplash

Czy zastanawialiście się nad tym, dlaczego krytykowanie i ocenianie innych przychodzi nam łatwiej, niż znajdowanie dobrych cech?

Warto się nad tym zastanowić, ponieważ drugi człowiek jest dla nas lustrem. Cechy czy zachowania, które zauważamy u innych, tak naprawdę tkwią w naszej podświadomości, a to co widzimy i czujemy wynika  tylko z naszego nastawienia i naszych przekonań. Zauważyć w ludziach ich braki i słabości jest łatwo, ale czy nie jest to zwykły brak akceptacji samego siebie?
Jeśli drażni nas czyjeś zachowanie, to przed krytykowaniem, najpierw przyjrzyjmy się sobie, ponieważ to, co widzimy w innych bardzo często pokazuje jacy jesteśmy.


Od września do końca czerwca zapraszamy na codzienny cykl refleksji Izy. Znajdziesz w nim inspirujące myśli, często wymagające przemyśleń. Jeśli chcesz być z nimi na bieżąco, to zapisz się na nasz RSS lub / i śledź na bieżące fanpage.

Post Author: Izz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 48 = 57