[RECENZJA MANGI] Kłamstwa bogów

Natsuru przeniósł się do nowej szkoły. Niestety, nie ma powodzenia wśród dziewczyn. Pewnego dnia udaje mu się nawiązać kontakt z Rio Suzumurą, co prowadzi do ich największej przygody w życiu…

IMG_3650

Bardzo mi się spodobała kreska tego komiksu – delikatna, trochę subtelna i przede wszystkim bohaterowie są normalni. Widać, że to dzieci, nikt nie ma wielkich przesadnie cycków i takie komiksy aż chce się czytać.

Komiks to jednotomówka, więc akcja szybko się dzieje. Główny bohater przenosząc się do nowej szkoły ma problem z tym, że dziewczyny go zlewają. Żadna na niego nie zwraca uwagi, aż do pewnego dnia. Dnia, w którym znajduje białego kotka. Między nimi a Rio, koleżanką z klasy, zawiązuje się głębsza nitka, zawiązująca też ich największą przygodę dzieciństwa.

Manga nie jest jakaś wymagająca – historię czyta się szybko, twórca nie przeciąga wydarzeń. Nie znaczy to, że brakuje czasu na refleksje – wręcz przeciwnie. I same postacie się nad czymś głowią, i czytelnikowi podaje się poważniejsze tematy. Tak, historia zmusza do refleksji: ale jak to możliwe, że są tacy rodzice? I co z tymi wszystkimi kłamstwami?! Czemu ludzie to robią?!

Twórca zdecydował się tak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Tak trochę pokazuje, skąd mogą się wziąć problemy z dziećmi (świeżo upieczonymi nastolatkami), a z drugiej strony daje nam historię, gdzie właśnie ci młodzi ludzie wkraczają w taki już bardziej dorosły, dojrzalszy świat.

Jak to w mangach bywa, nie zabrakło i akcentów humorystycznych, ale nie jest to komedia. Manga obyczajowa ze swoistym urokiem. Serdecznie polecam.

klamstwa-bogowTytuł: Kłamstwa bogów
Autor: Kaori Ozaki
Wydawnictwo: Waneko
ISBN: 978-83-8096-323-8
Data wydania: 2018
Cena: 21,99
Ocena: 5/6

Natsuru Nanao jest kompletnie ignorowany przez dziewczyny ze swojej nowej klasy. Wkrótce jednak udaje mu się nawiązać kontakt z jedną z nich, Rio Suzumurą. Oboje nie wiedzą jeszcze, że ostatniego lata przed końcem podstawówki rozpocznie się ich najwspanialsza przygoda, podczas której, nieopatrznie, ujawniony zostanie największy sekret Rio. A wszystko za sprawą niespodziewanego wieczornego spotkania, nauczyciela wuefu oraz małego, białego kotka.

Post Author: Aleksandra Jursza

01.06.1988. Zamieszkała w Gorzowie Wielkopolskim, wykształcenie średnie. Uwielbia czytać, ma słabość do oper mydlanych pochodzenia koreańskiego oraz słodyczy. Autorka czterech powieści, właścicielka Begoodart. Spełnia się w pisaniu i rozwija swoje projekty. Ma pozytywne nastawienie do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.