Piękno z natury – recenzja przedpremierowa

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found
in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1

Katarzyna Enerlich znana jest głównie z książek obyczajowych. Tak mi się wydawało do niedawna, dopóki nie zetknęłam się z jej „Pięknem z pól i łąk”, wydanym przez mg. Premiera poradnika w maju.

Piekno-z-pol_500

Jak się okazało, autorka prowadzi szkołę jogi i posiadła dość profesjonalną wiedzę o naturalnych kosmetykach. Zdecydowała się nią podzielić w swoim poradniku „Piękno z pól i łąk”. Opisuje w nim podstawowe składniki i domowe sposoby na naturalną pielęgnację ciała. Dzięki temu każdy z nas – a właściwie każda z nas, bo pisarka założyła, że jej odbiorcami są kobiety – jest w stanie stworzyć kosmetyk. Szczerze mówiąc, ja się bardzo ucieszyłam z przepisu na szampony. Wreszcie mam podane na tacy, ze sprawdzonego źródła, co mogę zrobić ze swoimi włosami.

Oczywiście szampony to niewielka część tej pozycji. Zaczynamy od wiedzy, z czego stworzyć mydła i inne wynalazki. Szkoda, że przy opisach roślin nie zamieszczono zdjęć tychże, ale może dostęp do internetów wystarczy. Później przechodzimy przez maceraty, toniki, sole do kąpieli, kremy, wreszcie mydła. To wszystko opisane przystępnym, przyjemnym językiem. Na końcu zostają przedstawione osoby, z którymi pani Katarzyna dzieli pasję naturalnych kosmetyków.

„Piękno z pól i łąk” jest wydane ślicznie. Miękka obwoluta, bardzo ładne opracowanie graficzne treści, zdjęcia… to wszystko buduje taki lekki, wiosenny klimat. Zapach łąki.

Jest to dobra pozycja szczególnie dla tych, którzy dopiero chcą zacząć przygodę z domowymi kosmetykami. Książka będzie dostępna w księgarniach od 9 maja.

Tytuł: Piękno z pól i łąk
Autor: Katarzyna Enerlich
Wydawnictwo: mg
ISBN: 978-83-7779-474-6
Data wydania: 2018
Liczba stron: 204
Cena: 34,90
Ocena: 5/6

Post Author: Aleksandra Jursza

01.06.1988. Zamieszkała w Gorzowie Wielkopolskim, wykształcenie średnie. Uwielbia czytać, ma słabość do oper mydlanych pochodzenia koreańskiego oraz słodyczy. Autorka czterech powieści, właścicielka Begoodart. Spełnia się w pisaniu i rozwija swoje projekty. Ma pozytywne nastawienie do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 85 = 86