Młodzi, zdolni wokaliści znani z talent show wkraczają na rynek muzyczny cz. 2

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found
in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1
Zgodnie z obietnicą wracamy do prezentacji utworów artystów młodego pokolenia, którzy na rynku muzycznym zadebiutowali w kwietniu 2018 roku.  Wszystkich wokalistów, których twórczość zaprezentujemy możecie pamiętać z udziału w programach typu talent show takich jak : Bitwa na głosy, X Factor , The Voice of  Poland i The Voice Kids. Czy  los  pod nazwą ” wiosenna premiera”jaki wygrali na muzycznej loterii okaże się dla nich szczęśliwy ? Czas pokaże. Na razie spójrzmy i posłuchajmy, co dla nas przygotowali.

piano-3318791_960_720

  1. Klaudia Kulawik Follow Me. Na początek piosenka dziewczyny , która w 2008 roku, jako mała dziewczynka pojawiła się na castingu do pierwszej edycji Mam Talent. Zaśpiewała Dziwny jest ten świat Czesława Niemena. Zaskoczyła wszystkich docierając do samego finału, w którym zajęła drugie miejsce. Po programie zamiast na szybkie nagranie płyty i karierę w showbiznesie postawiła na edukację muzyczną. Dzisiaj ma 21 lat i wraca z autorskim utworem. Wraca, jako dużo bardziej świadoma siebie wokalistka. Co robiła przez ostatnią dekadę? Sporadycznie występowała, brała udział między innymi w trasie koncertowej uczestników Mam Talent. Ukończyła Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fletu poprzecznego. W 2016 roku rozpoczęła studia w British and Irish Modern Music Institute w Londynie, gdzie uczy się, pisania tekstów, komponowania i produkcji muzycznej.5 kwietnia pokazała światu swój pierwszy singiel. Follow Me to ballada o miłości. Słowa zawarte w tytule skierowane są do jednej osoby, a nie jak mogłoby się wydawać do grupy słuchaczy. Klaudia śpiewa o podążaniu za głosem serca i swoimi uczuciami. Za aranżację utworu odpowiada Paweł Tomaszewski.

https://www.youtube.com/watch?v=y9Rs-2cWr-g

2. Filip Lato Halo Ziemia .Kolej na śpiewającego prawnika, który szerszej publiczności pokazał się w 2016 roku w siódmej edycji The Voice Of Poland. Filip po zakończeniu programu dostał propozycję nagrania utworu z chórem Sound’n’Grace. Singiel 100  szybko stał się przebojem. Wokalista podpisał kontrakt fonograficzny z wytwórnią Gorgo Music. Utwór Halo tu Ziemia jest zapowiedzią płyty, która ma się ukazać jesienią 2018 roku. Tekst napisała Anna Saraniecka, muzykę skomponował Bartosz Zielony (Tabb). Piosenka motywuje nas do tego abyśmy pamiętali, że nie wolno nam przestać marzyć. Nawet wtedy, gdy ktoś każdego dnia próbuje wedrzeć się do świata naszej wyobraźni, przypomina nam o szarej codzienności, niekiedy pełnej problemów mówiąc„Halo Ziemia”.

3. Baranovski Dym. O Wojtku Baranowskim usłyszeliśmy po jego udziale w czwartej edycji The Voice Of Poland, w której dotarł do etapu koncertów na żywo. Po zakończeniu programu występował i nagrał kilka utworów z zespołem Elanore Krieger. Następnie koncertował jako klawiszowiec i gitarzysta z grupą XXANAXX, z którą nagrał nawet album.   Teraz przyszedł czas na solową działalność artystyczną i autorską płytę. Jej premiera planowana jest na jesień 2018 roku. 11 kwietnia ukazał się teledysk do pierwszego singla promującego wydawnictwo. O czym jest Dym? Jak mówi sam wokalista to „klasyczna historia miłosna”. To opowieść o burzliwym związku dwójki ludzi. Związku, który jest bliski wypalenia i zakończenia, jednak tak jak ogień czeka na ostateczne wygaśnięcie. W teledysku, który wyreżyserował Michał Jagiełło razem z Baranovskim wystąpiła Laura Berszka, aktora znana między innymi z serialu Na Wspólnej.

5. Zuza Jabłońska Sami. Na koniec coś od finalistki The Voice Kids. Choć Zuza nie wygrała całego programu, podobnie jak pozostała dwójka finalistów miała okazję nagrać w studio napisaną dla niej piosenkę. Zaśpiewała ją 24 lutego w ścisłym finale jako debiutancki singiel (wtedy też ukazała się wersja studyjna). Utwór Sami doczekał się teledysku. Został on wydany 13 kwietnia.  Słowa i muzykę napisał Juliusz Kamil.   Klip wyreżyserował Pascal Pawliszewski.

Tych, którzy nie widzieli jeszcze pierwszej cześci naszego zestawienia zapraszamy tutaj

Jak myślicie, który z utworów ma zdatki na radiowy przebój ?

AG. fot. ilustracyjne pixbay.

Post Author: Anna Głód

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

12 − 7 =