Młodzi, zdolni wokaliści znani z talent show wkraczają na rynek muzyczny cz. 1

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: Connection refused in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1
Kwiecień 2018  w polskiej muzyce należał  przede wszystkim do  artystów młodego pokolenia. Wszystkich  wokalistów, których twórczość zaprezentujemy możecie pamiętać z udziału w programach typu talent show takich jak : Bitwa na głosy, X Factor , The Voice of  Poland i The Voice Kids. Czy  los  pod nazwą ” wiosenna premiera”jaki wygrali na muzycznej loterii okaże się dla nich szczęśliwy ? Czas pokaże. Na razie spójrzmy i posłuchajmy co ci  zdolni,młodzi ludzie  przygotowali dla słuchaczy.

piano-3318791_960_720

  1. Kasia Dereń Just A  Few Words– wokalistka, która przez wiele lat śpiewała w chórkach u Natalii Kukulskiej. W 2013 roku doszła do półfinału drugiej  edycji programu The Voice of Poland. Od tamtego czasu zagrała sporo koncertów, ale z coverami. 5 kwietnia pokazała światu pierwszy singiel sygnowany własnym nazwiskiem. Tekst napisała Ania Szarmach,  a muzykę skomponował Piotr Walicki. Utwór zapowiada nachodzącą płytę artystki.  Data premiery nie jest jeszcze znana.

2. Roksana Węgiel Żyj- o debiutanckim singlu laureatki pierwszej polskiej edycji The Voice Kids pisaliśmy już w publikacji Lutowych nowości ciąg dalszy czyli co słychać w polskiej muzyce Do tematu wracamy ponieważ  6 kwietnia miała miejsce premiera teledysku Roksany. Za zdjęcia w klipie oraz jego reżyserię odpowiedzialni są  Maciek Głaz oraz Tomasz Stępniak.

3. Adam Stachowiak Utopieni – niespełna 21- letni chłopak wszedł na rynek muzyczny w 2016 roku i nie zamierza  szybko z niego schodzić. Na koncie ma dwa świetnie przyjęte single Mamo oraz Wracam co Noc. Pierwszy z nich otrzymał status platynowej płyty. Do tej pory zagrał 36 koncertów. 6 kwietnia zaprezentował kolejny singiel Utopieni.

To przedsmak płyty i zapowiedź kolejnej trasy koncertowej.  Patrząc na tytuł i wiedząć, że utwór  został napisany dla żony Adama – Ani można spodziewać się przejmującej ballady o miłości. A co dostajemy ? Historię poznania tej dwójki zamkniętą w brzmieniach gitar i będącą mieszanką  gatunków muzycznych towarzyszących wokaliście od lat. W teledysku po raz pierwszy pojawia się nie tylko żona Adama – Ania, ale i cały zespół , z którym muzyk koncertuje. Jego skład to : Tymoteusz Krajniak, Michał Cielebąk, Łukasz Gronowski, Krystian Hayn  i Teodor Cyrulik.

4. Gracjan Kalandyk Dwa Słowa– finalista piątej edycji programu The Voice of Poland , w której jako podopieczny Justyny Steczkowskiej  dotarł do samego finału. Choć zajął w nim trzecie miejsce i tak podpisał kontrakt płytowy z Universal Music Polska. Cztery lata po udziale w talent show wydaje debiutancki album. Płyta Dwa Słowa  trafiła na sklepowe półki 20 kwietnia.

Dwa tygodnie wcześniej  czyli 6 kwietnia w sieci pojawił się teledysk do tytułowej piosenki będącej pierwszym singlem promującym wydawnictwo.  Materiał na album powstawał przez ostatnie dwa lata. Znalazło się na nim 10 autorskich kompozycji Kalandyka. Przy tworzeniu albumu Gracjana wspierali : Robert Amirian (producent) oraz inni starsi koledzy z branży tj. Paweł Leszoski znany jako Leski  i Igor Herbut – wokalista grupy LemON.

. Niebawem na naszych łamach druga część zestawienia kwietniowych nowości , a w nim kolejna czwórka wokalistów.

AG.fot. ilustracyjne pixbay.

Post Author: Anna Głód

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

61 − = 55