To, co drażni nas w innych może prowadzić do zrozumienia siebie. – Ocenianie – Refleksje #5

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: Connection refused in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1

„To, co drażni nas w innych może prowadzić do zrozumienia siebie.” Carl Jung ŻYJ I POZWÓL ŻYĆ INNYM. Nieustannie oceniamy innych. Idąc ulicą potrafimy wypowiedzieć się na temat każdej przechodzącej osoby. Najczęściej krytycznie. A to to nie pasuje, a to coś innego. Gdy uważamy innych za zbyt otyłych, niskich lub dziwnie ubranych automatycznie uważamy siebie za szczuplejszych, wyższych i modniejszych. Dlatego warto się zastanowić nad tym, czy nie oceniamy wszystkich tak surowo tylko po to, by samemu poczuć się lepiej? Czy krytykowanie innych nie pomaga nam przede wszystkim w ukryciu własnych niedostatków? Zapytajmy siebie szczerze, co kryje się pod naszą oceną? Jeśli zaczniemy tolerować niedociągnięcia innych, a może jeszcze lepiej akceptować je, a najlepiej, jeśli nauczylibyśmy się w ogóle nie oceniać, łatwiej nam będzie zaakceptować siebie. Tolerancja to zewnętrzny wymiar akceptacji, akceptacja ułatwia życie i wprowadza spokój.

Na szarym tle czarny napis: Refleksje. To, co drażni nas w innych może prowadzić do zrozumienia siebie


Od września do końca czerwca zapraszamy na codzienny cykl refleksji Izy. Znajdziesz w nim inspirujące myśli, często wymagające przemyśleń. Jeśli chcesz być z nimi na bieżąco, to zapisz się na nasz RSS lub / i śledź na bieżące fanpage.

Post Author: Izz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 38 = 47