[MUZYKA NA SZYBKO] Mixtape, dwa albumy

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found
in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1

Raperka znów wchodzi

Princess Nokia, znana też jako Destiny Frasqueri ogłosiła wydanie oczekiwanego mixtape’u ‘A Girl Cried Red’. Ukazał się on  13 kwietnia nakładem Rough Trade Records i jest następcą cenionego, zeszłorocznego albumu ‘1992 Deluxe’.
Całość jest dostępna za pośrednictwem platform cyfrowych – http://rtrecs.co/agirlcriedred. Na ‘A Girl Cried Red’ wraca z nową kolekcją piosenek, która z pewnością umocni jej pozycję w alternatywnym podziemiu, a także hip-hopowym świecie.
Dostępny jest już teledysk do pierwszego singla – ‚Your Eyes Are Bleeding’:


Nowy album Gang Gang Dance

‚Kazuashita’ będzie pierwszym od siedmiu lat albumem zespołu  Gang Gang Dance. Zostanie wydany 22 czerwca przez 4AD, promuje go singiel zatytułowany ‚Lotus’.


Melody Prochet z nowiutką płytą

Melody Prochet potwierdziła wydanie drugiej płyty ‘Bon Voyage’, która ma ukazać się 15 czerwca nakładem Domino.

Przynoszący siedem długich utworów, łączy zapierający dech w piersi sopran Melody’s Echo Chamber z dziką dźwiękową ekspansją, gdzie na tle mocnych rytmów – w języku francuskim, szwedzkim i angielskim, opowiada o swoich duchowych poszukiwaniach i emocjonalnym uzdrawianiu.

‘Bon Voyage’ to owoc współpracy Melody Prochet z Reine Fiske z Dungen i Fredrikiem Swahnem z The Amazing, gdzie Melody produkując sesję, zachęcała pozostałych uczestników do eksperymentowania, często za pomocą obcych dla nich instrumentów. Gościnnie na płycie pojawiają się Gustav Esjtes i Johan Holmegaard (obaj z Dungen) i Nicholas Allbrook (Pond).

Zapowiadając album, Melody prezentuje nową piosenkę ‘Breathe In, Breathe Out’ i towarzyszący jej teledysk. Animowany film w reżyserii Daniela Footheada zaprasza nas do mistycznego i magicznego wszechświata, gdzie podążamy za pielgrzymem próbującym połączyć się z jego muzą – źródłem inspiracji i światła.
‘Breathe In, Breathe Out’:

https://www.youtube.com/watch?v=Uh1fJvNa-o4

Po powrocie do szkoły muzycznej gdzie uczyła się jako dziecko, w wieku trzydziestu lat postanowiła nauczyć się gry na perkusji. Efektem jest właśnie ‘Breathe In, Breathe Out’ –  pierwsza piosenka w której Melody gra na perkusji.
To dla mnie wyjątkowy utwór – mówi Prochet. „Zazwyczaj nagrywam z mistrzami perkusji, więc zaakceptowanie mojej dalekiej od ideału gry, ale mającej właściwą intencję, było dla mnie wielką sprawą”.

Bon Voyage’ zanurza się w kolektywną muzyczną duszę Melody i jej szwedzkich towarzyszy tej muzycznej podróży, którzy spotkali się pewnego nieoczekiwanego letniego popołudnia w Angers w 2015 roku. Prochet opisuje członków Dungen jako „bratnie dusze i bezkompromisowo wrażliwe ekstremalne istoty”. Marzyli o wspólnym tworzeniu muzyki, więc Prochet wzięła sprawy w swoje ręce i zimą 2016 roku przeniosła się do Szwecji, aby rozpocząć swoją przygodę. O pracy w lesie Solny, Melody mówi:

Szwedzka natura pomogła mi oddychać i uspokoiła mnie w czasach niepokoju. Miałam majestatyczny las z jeziorem trzy minuty spacerem od mojego domu. Sesje nagraniowe były przełomem w naszym życiu, ucieczką od naszych frustracji jako młodych dorosłych, rodziców, muzyków i rozgoryczonych życiowych żonglerów. To, co się wydarzyło, było rodzajem nowoczesnej, pełnej dwoistości bajki: pięknej i rozczarowującej, szczęśliwej i bolesnej, wewnętrznej i zewnętrznej, dziecięcej i dojrzałej, ale także brutalnej i umiarkowanej. Nie mieliśmy żadnej struktury ani ograniczeń i wyszliśmy poza nasze strefy komfortu”.

‘Bon Voyage’ pojawia się ponad pięć lat po debiucie Melody’s Echo Chamber i jest ścieżką dźwiękową dla powrotu z krawędzi, odgłosu odnowy duchowej i pielgrzymki do dźwiękowych granic.


Źródło: sonicrecords.pl

Post Author: Aleksandra Jursza

01.06.1988. Zamieszkała w Gorzowie Wielkopolskim, wykształcenie średnie. Uwielbia czytać, ma słabość do oper mydlanych pochodzenia koreańskiego oraz słodyczy. Autorka czterech powieści, właścicielka Begoodart. Spełnia się w pisaniu i rozwija swoje projekty. Ma pozytywne nastawienie do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

7 + 3 =