iVIva la FIFA! – recenzja komiksu

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found
in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1

iViva la FIFA! miałam okazję poznać w 2014 roku. Komiks został wydany w trzech częściach przez wydawnictwo Kotori. Jego autorem jest Agata „LLP” Sutkowska, która obecnie prezentuje tę historię na swojej stronie.

7gfjnvlum15xW

Rio de Janeiro – to tu Jurek Kos się uczy i gra w piłkę nożną. Wprawdzie sama szkoła jest jedną z lepszych, to jednak trudno to powiedzieć o drużynie, w której chłopak jest. A on sam albo chowa się w szafie po przegranym meczu, albo obrywa w twarz. Pewnego dnia w klasie i samej drużynie zachodzą zmiany. Przychodzi nowy, młody uczeń i sprawia, że Jurek zaczyna brać się w garść. Ostatecznie celem drużyny piłkarskiej jest przejście eliminacji w prestiżowym turnieju. Czy im się uda?

Autorka nie ogranicza się do samego Jurka – rozdział po rozdziale przedstawia historie kolejnych postaci. Dzięki temu przybliża nam ich motywy i powody, dla których mają taki, a nie inny charakter. Można powiedzieć, że to stara dobra szkoła – KAŻDA postać, nawet drugoplanowa, coś sobą prezentuje. Strona za stroną śledzimy dojrzewanie chłopców, którzy zaczynają się naprawdę angażować w cel.

Muszę bardzo pochwalić autorkę, gdyż komiks to nie jest jakieś głupie latanie za piłką. Wręcz przeciwnie! O ile na boisku drużyna ma wiele do przepracowania, o tyle w życiu już mniej. Ich refleksje nierzadko są wartościowe, zawierają się w nich prawdy życiowe. Zbyt dojrzali? Patrząc na historie postaci, mają pełne prawo być właśnie tacy.

iVIVA LA FIFA! wciąż jest w budowie. Obecnie czytelnicy czekają na rozdział o meczu, jednym z ważniejszych, jeśli chodzi o eliminacje. Bardzo ciekawa jestem tego wyniku i chyba wyjątkowo pokibicuję chłopakom, bo jakoś niespecjalnie jestem fanką piłki nożnej.

Fanpage Agaty „LPP” Sutkowskiej
iVIVA LA FIFA!
Możesz wesprzeć autorkę komiksu

Post Author: Aleksandra Jursza

01.06.1988. Zamieszkała w Gorzowie Wielkopolskim, wykształcenie średnie. Uwielbia czytać, ma słabość do oper mydlanych pochodzenia koreańskiego oraz słodyczy. Autorka czterech powieści, właścicielka Begoodart. Spełnia się w pisaniu i rozwija swoje projekty. Ma pozytywne nastawienie do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

28 + = 33