[KATOWICE] Biblioteka Śląska 12-17 kwietnia

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found
in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1
Jak zawsze, w Bibliotece Śląskiej się dużo dzieje. Oto propozycje na ten tydzień. Źródło: http://www.bs.katowice.pl/

Film_m

 

Projekcja filmu „Z dala od orkiestry”

12 kwietnia 2018 r., godz. 17.00

Projekcja filmu „Z dala od orkiestry” – pierwszy w Katowicach pokaz filmu w reżyserii Rafaela Lewandowskiego. Dokument opowiada wielowątkową i niezwykłą historię Zygmunta Lubicz-Zaleskiego – filozofa, literata i poety, który spędził większość swojego życia we Francji. Jak wielu innych działaczy niepodległościowych zmuszonych do emigracji z powodów politycznych, był aktywny „z dala od orkiestry”. Mimo tego miał istotny wkład w budowę silnej i niezależnej Polski poprzez kulturę.

Projekcję poprzedzi wprowadzenie prof. Ryszarda Kaczmarka, zastępcy dyrektora Biblioteki Śląskiej ds. Instytutu Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach.

Pokaz wpisany jest w Obchody Roku 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

Adres: Biblioteka Śląska, Plac Rady Europy 1, 40-021 Katowice, sala Parnassos

 

 

Wegrzynek_m

Spotkanie z dr. Krystianem Węgrzynkiem w ramach cyklu Śląski Witraż
17 kwietnia 2018 r., godz. 17.00

Dr Tadeusz Sierny, Prezes Zarządu Wydawnictwa Naukowego „Śląsk” i prof. zw. dr hab. Jan Malicki, Dyrektor Biblioteki Śląskiej zapraszają na spotkanie z dr Krystian Węgrzynek, autorką książki „Języki mitu, historii, religii w literaturze na Górnym Śląsku” w ramach cyklu Śląski Witraż.

Spotkanie poprowadzi dr hab. prof. UŚ Zbigniew Kadłubek.

Śląski Witraż to cykl spotkań, w którym biorą udział Autorzy najnowszych publikacji dotykających ciekawych i ważkich tematów związanych ze Śląskiem i Ślązakami.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

Adres: Biblioteka Śląska, Plac Rady Europy 1, 40-021 Katowice, sala Benedyktynka

 

Post Author: Aleksandra Jursza

01.06.1988. Zamieszkała w Gorzowie Wielkopolskim, wykształcenie średnie. Uwielbia czytać, ma słabość do oper mydlanych pochodzenia koreańskiego oraz słodyczy. Autorka czterech powieści, właścicielka Begoodart. Spełnia się w pisaniu i rozwija swoje projekty. Ma pozytywne nastawienie do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

97 − 92 =