Wiosenne przebudzenie czyli muzyczne nowości marca

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: Connection timed out in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1
Kto zaprezentował nowe single w marcu 2018 ? Ten miesiąc należał do kobiet. Zapraszamy  do przeglądu.

girl-3196635_960_720

  1. Agata Bipolar– debiutancki singiel młodej wokalistki Agaty Gołęberskiej. Piosenka miała swoją premierę 2 marca. Jest to zapowiedź E- pki, która ma pojawić się jeszcze w 2018 roku.

2. Marta Dryll You Can See My Mind  – 8 marca ujrzał światło dzienne kolejny utwór z pierwszej płyty Marty Dryll. Krążek wokalistki ma się ukazać latem tego roku. Dziewczyna sama pisze i komponuje swoje utwory. O jej pierwszym singlu Dark Side of Life pisaliśmy w publikacji Zimowe piosenki z wiosenną energią czyli muzyczne nowości stycznia

3. Kasia Moś (feat. Essex) & AUKSO Experience – piosenka pochodzi z wydanego w 2015 albumu Inspination. Teledysk został nakręcony w grudniu 2017 roku podczas koncertu Kasi w Katowicach. Towarzyszyła jej wtedy Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia.

4. Maja i Dandysi Vistula 8 marca w sieci pojawiła się nowa wersja piosenki , którą już znacie. Chodzi o utwór Plaża nad Wisłą o, którym pisaliśmy tutaj Wersja angielska powstała ponieważ kompozycja została zgłoszona do Krajowych Eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2018. Ostatecznie jednak Vistula nie dostała się do ścisłego finału polskich preselekcji.

5. Kasia Kowalska Alannah (tak niewiele chcę)– singiel zapowiadający dziewiąty studyjny album wokalistki. Kasia wraca z nowym materiałem po dziesięciu latach wydawniczej przerwy. Przez ten czas koncertowała, brała udział w różnych projektach, ale teraz wreszcie jest nowa  autorska piosenka. Artystka stworzyła do niej tekst i jest współautorką muzyki. To tylko namiastka płyty Aeternus, której  będziemy mogli posłuchać w czerwcu 2018 roku.

6. Natalia Kukulska Ostatnia prosta – trzeci, zapowiadany jeszcze w grudniu 2017 roku  singiel z płyty Halo tu Ziemia. Sama artystka w wywiadach przyznała, że jest to jej ulubiona piosenka z nowego albumu.  Jako ciekawostkę warto dodać, że współautorką tekstu jest Marta Kossakowska znana jako Marika.  W teledysku , który trafił do sieci 21 marca oprócz samej wokalistki wystąpili : Michał Dąbrówka, Archie Shevsky, Marcin Górny.  Nie od dziś wiadomo, że  Kukulska przykłada dużą wagę do teledysków dlatego sama stworzyła koncepcję i scenariusz klipu.  Całość wyreżyserował Adam Romanowski.

7. Natalia Nykiel Kokosanki – pierwszy dzień wiosny i kolejna muzyczna nowość od charyzmatycznej  młodej wokalistki. Stworzone wspólnie z Michałem  Foxem Królem Kokosanki są trzecim singlem promującym drugie studyjne wydawnictwo Natalii. Przypomnijmy premiera albumu Discordia odbyła się 20 listopada 2017 roku.

8. Natalia Szroeder Parasole- 23 marca nowy singiel  wraz z teledyskiem podarowała słuchaczom Natalia Szroeder. Artystka zdradza, że to zapowiedź jej drugiej, bardziej dojrzałej płyty.  To opowieść o, o wojnie, którą każdego dnia toczymy sami ze sobą, o dylematach czy powinniśmy posłuchać serca czy kierować się rozsądkiem. Natalia jest współautorką scenariusza klipu. Ma również swój udział w jego reżyserii.

Która z marcowych premier trafia w wasz muzyczny gust ?

AG.fot. ilustracyjne pixbay

Post Author: Anna Głód

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

75 − = 71