Lutowych nowości ciąg dalszy czyli o tym co słychać w polskiej muzyce

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: Connection refused in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1
Jakie polskie piosenki miały swoją premierę w drugiej połowie lutego 2018 roku ? Zapraszamy do przeglądu.

girl-1488518_960_720

1. Piotr Kwiatkowski Huragany -15 lutego premierę miał singiel uczestnika ósmej edycji The Voice of Poland. Piotr Kwiatkowski był członkiem drużyny Andrzeja Piasecznego. Pożegnał się z nią tuż przed odcinkami na żywo. Wokalista  przed udziałem w talent show śpiewał w zespole wykonującym muzykę disco polo, po nim postawił na karierę solową. Piosenka Huragany to zapowiedź jego pierwszej płyty, która ukaże się późną jesienią tego roku. Piotr jest współproducentem utworu oraz współautorem muzyki. Tekst napisał Michał Gęsikowski.

2. Grzegorz Hyży Niech pomyślą, że to ja – Po przebojowym duecie z Kayah nagranym na potrzeby filmu Podatek od miłości przyszła pora na kolejny solowy utwór 21 lutego  trzeci singiel z wydanej w maju  2017 roku płyty Momenty zaprezentował Grzegorz Hyży. Czas pokaże czy piosenka powtórzy sukces  poprzednich singli.

3. Olga Przybysz Forever –  23  lutego po prawie rocznej przerwie z nowa piosenką powróciła znana z siódmej edycji The Voice of Poland Olga Przybysz. Po nagraniu dynamicznego utworu w języku polskim prezentuje anglojęzyczną balladę. Jak sama mówi  utwór jest spełnieniem jej marzeń, bo zawsze chciała nagrać coś utrzymanego w tej stylistyce. Kompozytorami utworu są :Gorgi, Jonas Gladnikoff zaś tekst napisali Gorgi, Sara Ljunggren. Singiel i teledysk zostały wydane nakładem  My Music, wytwórni z, którą  młoda wokalistka podpisała kontrakt.

4. Edyta Górniak Dom Dobrych Drzew2 marca na antenie TVP 1 pojawi się nowy serial Leśniczówka. Piosenkę, którą usłyszymy w jego czołówce  nagrała Edyta Górniak. Wokalistka długo trzymała to w tajemnicy. Tekst do utworu Dom Dobrych Drzew napisał Andrzej Ciborski, a muzykę skomponował Piotr Mikołajczak.  Artystka po raz pierwszy zaśpiewała go 22 lutego na konferencji prezentującej wiosenną ramówkę TVP. Nowa piosenka diwy stylistyką nawiązuje do utworów, które nagrywała na początku kariery.

5. 4 Dreamers Sekret– szansę na wydanie pierwszych utworów dostali nie tylko finaliści, ale także inni młodzi wokaliści, którzy poznali się w programie The Voice Kids. Mateusz Gędek , Tomasz Gregorczyk z drużyny Edyty Górniak, Kuba Szmajkowski z drużyny Dawida Kwiatkowskiego oraz Maks Więckowski podopieczny Tomsona i Barona założyli zespół. Debiutancki singiel grupy 4 Dreamers wraz z teledyskiem ukazał się 24 lutego. Kompozytorami i autorami tekstu do  utworu  są Yves Gaillard, Arie Storm, Eric Lumiere. Polskie słowa napisał Patryk Kumór. Klip wyreżyserował Pascal Pawliszewski. Nie wiadomo jak długo chłopcy będą razem śpiewać i czy wydadzą wspólny album. Pewne jest jedno. Internauci już nazwali ten zespół polskim One Direction. Zasłużenie ?

6. Karolina Szczurowska Uwierz mi –  Karolina ma 15 lat, mieszka w miejscowości Przenosza w gminie Dobra w powiecie limanowskim. W programie należała do drużyny Dawida Kwiatkowskiego, ten jednak nie zabrał jej do etapu Sing Off.  Po raz kolejny okazało się, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Dziewczyna  mimo iż szybko pożegnała się z telewizyjnym show 25 lutego zaprezentowała pierwszy  utwór wraz z teledyskiem. Warto podkreślić, że młoda artystka sama napisała słowa i muzykę. Piosenka opowiada o niespełnionej miłości. Teledysk został nakręcony w Krakowie. Oprócz Karoliny wystąpiła w nim dwójka aktorów Maciek Tomaszewski  i  Bernadetta Statkiewicz.  Nastolatka jest absolwentką szkoły muzycznej pierwszego stopnia w klasie skrzypiec. Oprócz tego gra na pianinie, gitarze  i ukulele. W przyszłości chce być śpiewającym lekarzem.

7. Afromental Zaufaj – piosenka nagrana na potrzeby nowej komedii romantycznej. Słowa napisał Tomasz Tomson Lach, a muzykę : Aleksander Milwiw-Baron. Film Kobieta sukcesu z Agnieszką Więdłochą , Mikołajem Roznerskim i Julią Wieniawą w rolach głównych trafi do kin 8 marca. Zanim to nastąpi wszystkie panie i nie tylko zapraszamy do obejrzenia teledysku.

Dajcie znać, która piosenka wpadła Wam w ucho.

AG.fot. ilustracyjne pixbay

Post Author: Anna Głód

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 6 = 2