Zimowe dni z wiosenną energią muzyki czyli lutowe nowości

piano-3000400_960_720

Jakie polskie piosenki  ujrzały światło dzienne w lutym ? Zapraszam do krótkiego przeglądu.

1. Kuba Badach Wracam do siebie – trzeci po utworach Życie i Jesteś kimś singiel promujący pierwszy solowy album Badacha Oldschool. Wokalista skomponował muzykę, natomiast tekst napisał Janusz Onufrowicz.  Premiera teledysku miała miejsce 6 lutego.

2. Cleo Łowcy Gwiazd- nowy singiel Joanny Klepko jest zapowiedzią  kolejnej solowej płyty. Teledysk, który pojawił się w sieci 7 lutego ma już ponad trzy miliony wyświetleń. Za reżyserię odpowiada Michał Konrad.

3. Jakub Krystyan Ty mnie znasz – 9 lutego na rynku muzycznym zadebiutował finalista ostatniej edycji Idola. Jego pierwszy singiel to typowo radiowa ballada. Od czegoś trzeba zacząć, ale  naszym zdaniem wokalistę stać na zdecydowanie więcej. Jakub jest współautorem muzyki, a tekst stworzył Wojciech Łuszczykiewicz.

4. Anita Lipnicka & The Hats feat Tomasz Makowiecki Jak Bonnie i Clyde – promocję najnowszego albumu kontynuuje również Anita Lipnicka .Krążek Miód i dym ukazał się w listopadzie 2017 roku. Artystka po raz kolejny śpiewa o miłości. Nie jest to jednak młodzieńcze, często naiwne uczucie, nie jest to miłość ślepa, ani nawet romantyczna. Miłość o, której traktuje ta piosenka jest dojrzała. Ta miłość wie, że nie warto żyć złudzeniami, ani przeszłością. Głos Anity w połączeniu z nastrojową muzyką  daje dobry efekt . A zaproszenie do współpracy Tomka Makowieckiego- strzał w dziesiątkę.

5.  Sound”n”Grace & Mateusz Ziółko Horyzonty – trzeci singiel z wydanej w listopadzie 2017 roku płyty Życzenia zaprezentował chór  Sound”n”Grace. Muzycy do nagrania utworu zaprosili Mateusza Ziółko. Tekst napisała Patrycja Kosiarkiewicz, muzykę skomponował Bartosz  Zielony.  Zespół znowu ma dla nas utwór z dobrą energią i pozytywnym przekazem. Piosenka Horyzonty opowiada o przełomowym momencie w życiu, o sytuacji kiedy musimy podjąć ważne decyzje, decyzje, od których zależeć będzie nasza przyszłość. Tych wyborów dokonujemy zazwyczaj wtedy kiedy coś w się w naszym życiu kończy . Często  stoimy na rozdrożu nie wiedząc gdzie pójść, na co postawić, czy warto ryzykować , a może lepiej wybrać bezpieczniejsze rozwiązanie ? Ta piosenka  przypomina, że czasem w życiu potrzebna jest odwaga i umiejętność skorzystania z  czegoś co każdy z nas posiada- z intuicji. Pytanie tylko czy mamy tę odwagę i czy chcemy odkrywać tytułowe horyzonty ? Premiera singla wraz z teledyskiem odbyła się 14 lutego.  Czarno- biały klip wyreżyserował Alan Kępski. W 2018 roku chór jest bardzo zapracowany. Oprócz promocji singla i koncertów z własnym materiałem wraz  z innymi artystami  bierze udział w trasie  2 Koncert Muzyki  Filmowej, o której pisaliśmy w publikacji Rok 2018 upłynie pod znakiem tras koncertowych

6. Rafał Szatan Życie zmieniasz w sen – w Walentynki nowy utwór pokazał również wokalista, kompozytor i aktor musicalowy Rafał Szatan. Piosenka jest zapowiedzią jego solowego albumu. Płyta ma być mieszanką trzech gatunków muzycznych funku, jazzu i popu. Nie znamy jeszcze daty jej premiery. Muzyk jest kompozytorem oraz współproducentem utworu.  Tekst napisała Anna Kuk. Teledysk został nakręcony w Krakowie W klipie wystąpili aktorzy Magda Szczepanek i Łukasz Szczepanik.

AG. Fot. ilustracyjne pixbay

Post Author: Anna Głód

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.