#TOP3 książek dla dzieci

Wybrałyśmy trzy książki… a nie, czekaj. Wybrałyśmy książki, które dzieci chętnie obczają. Dlaczego więcej, niż 3? Tak wyszło. Komentarze do propozycji – Aleksandra. Podzielcie się swoimi propozycjami!


Aleksandra: 

No dobra, „Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett. Właściwie to książka, którą najlepiej zapamiętałam z dzieciństwa, z dziecięcych lektur. Fajna, miła i w przeciwieństwie do anime (czy tam koprodrukcji) miała sensowne zakończenie i nie było w niej dłużyzn. Mimo wieku powieści, myślę, że współczesne dziewczynki nadal będą się zżywać z głównymi bohaterkami. Hmmm…


Klaudia:

Czy Kubusia Puchatka trzeba przedstawiać? Alan Alexander Milne napisał książkę, która do dziś porusza serca młodych ludzi. I nie tylko, bo cytaty z jego dzieł są często cytowane, uznawane za takie z przesłaniem.


Agata:

„Hobbit tam i z powrotem” Tolkiena to powieść fantasy, przygodowa. Moim zdaniem nawet lepsza od „Władcy pierścieni”, bo nieprzepełniona bitwami. Innymi słowy, lektura lekka i przyjemna. Trochę więc nieprzyjemnie mi się zrobiło, gdy zamiast piosenek z Hobbita (którejkolwiek wersji) miałam pełno streszczeń na jutubie… bo audiobooki jeszcze można wybaczyć :).


Agnieszka:

Przyznać trzeba, że „Akademię Pana Kleksa” Jana Brzechwy zapada w pamięć. Jest to miła dość lektura, przez którą młody człowiek przebrnie przez większych ceregieli. Z tego, co pamiętam, to mi się ją lekko czytało i… cóż, polecam.


Zofia:

„Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett to kolejna powieść, która wzrusza i która zapada w pamięć. Mogę powiedzieć, że z historii zapamiętałam nie główną bohaterkę czy chłopca na wózku, ale to jakieś ciepło, które Burnett wplotła między litery.


A Wy jakie polecacie książki dzieciom? Podzielcie się – możecie tu lub na grupie.

Post Author: Aleksandra Jursza

01.06.1988. Zamieszkała w Gorzowie Wielkopolskim, wykształcenie średnie. Uwielbia czytać, ma słabość do oper mydlanych pochodzenia koreańskiego oraz słodyczy. Autorka czterech powieści, właścicielka Begoodart. Spełnia się w pisaniu i rozwija swoje projekty. Ma pozytywne nastawienie do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.