Ilona Andrews „Magia kąsa” czyli początek serii z Kate Daniels

Ilona Andrews to pseudonim literacki, a posługuje się nim małżeństwo. Razem napisali książkę „Magia kąsa”, która na świecie zadebiutowała dziesięć lat temu. Aktualnie seria z Kate Daniels liczy już kilkanaście tomów i ma wielu fanów na całym globie. Wszystko dzięki głównej bohaterce, która za pomocą magii pokonuje przeciwników w świecie rodem z urban fantasy.

Czym jest urban fantasy? Wystarczy zobaczyć film „Bright” w reżyserii Davida Ayera, gdzie w rolę policjanta wcielił się Will Smith, a wtedy już wciągnięcie się w te klimaty. Z jednej strony jest wielkie miasto, a z drugiej strony magia. Do zderzenia różnych rzeczywistości najbardziej przyzwyczajeni są wielbiciele komiksów i niektórych gier. W Polsce wielu czytelników nie zna jeszcze tego typu fantastyki, ale tym bardziej warto zacząć przygodę z literaturą urban fantasy właśnie od powieści „Magia kąsa”. Całość jest napisana w formie pamiętnika kobiety żyjącej w Atlancie.

Nasza bohaterka popija sobie drinka w kuchni, gdy nagle w jej domu pojawia się… wampir. Kate daje sobie z nim radę, ale przygniata ją informacja, że coś złego stało się z rycerzem-wróżbitą, który się nią opiekował. Postanawia znaleźć sprawcę, przez co pakuje się w ogromne tarapaty. Na szczęście ma miecz i zna zaklęcia. Czy to wystarczy? Tego dowiecie się sami, zapraszam do lektury.

Osobiście najbardziej urzekła mnie duża dawka humoru wplątana w fabułę. Zabawne są też wątki ocierające się o romans. Ciekawe są również nawiązania do mitologii słowiańskiej. Ta książka zainteresuje także miłośników opowiadań detektywistycznych, coś dla siebie znajdą tak samo fani horrorów. Główna bohaterka to postać tajemnicza, ale to motywuje do przeczytania następnych części. Polecam wszystkim.

Magia

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Tytuł oryginału: „Magic Bites”

Cykl: „Kate Daniels” (TOM I)

Tłumaczenie: Anna Czapla

Data wydania: 10 listopada 2017

ISBN: 978-83-7964-225-0

Liczba stron: 440

Cena detaliczna: 39,90

Ocena 10/10: 10

Post Author: Kesomiel

Kesomiel - pozytywnie zakręcony poeta, pisarz i filozof urodzony 22 lipca 1978 roku w Tarnowskich Górach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.