Zaśpiewane mało znane: Gdziekolwiek jesteś

zaśpiewane-mało-znane

Zaśpiewane mało znane to cykl, w którym prezentowane będą piosenki polskich oraz zagranicznych artystów, które mimo, że powinny być – nie są doceniane. A dlaczego? Po prostu wielu, zwłaszcza młodych ludzi, nie wie o ich istnieniu. Pora to zmienić.

Bohaterką ósmej odsłony jest dziewczyna z Żywca, która w latach 2004 – 2006 podbijała listy przebojów, popwymi utworami. Dzisiaj kroczy niekomercyjną ścieżką stawiając na artystyczną niezależność.

Monika Brodka – wokalistka, skrzypaczka, dziewczyna , która w 2004 roku wygrała trzecią edycję programu Idol. Ma na koncie cztery płyty, epizodyczną rolę w  Fali  zbrodni, piosenki nagrane na potrzeby serialu Brzydula. Od września 2016 roku prowadzi audycję Lamenty i odmęty.

Gdy zaczynała karierę  pisali i komponowali dla niej między innymi: Ania Dąbrowska, Bogdan Kondracki, Andrzej Piaseczny , Karolina Kozak czy Seweryn Krajewski. Ona czasami była współautorką jednej czy dwóch piosenek na  płytach Album (2004) i Moje piosenki (2006). Dziś jest  odpowiedzialna za większość swoich piosenek, ma bardzo duży wpływ na to jak wyglądają i brzmią jej krążki.

Przeboje takie jak: Ten, Dziewczyna mojego chłopaka, Znam cię na pamięć czy Miał być ślub kojarzy chyba każdy. Gdzieś pomiędzy tymi hitami są piosenki, o których istnieniu można nawet nie wiedzieć, bo nigdy nie zostały wybrane na single.

Oto jedna z takich kompozycji. Utwór Gdziekolwiek jesteś znalazł się na drugim studyjnym albumie Brodki Moje piosenki. Mogliśmy go usłyszeć  także w serialu Barwy Szczęścia.

Autor tekstu : Monika Brodka, Ania Dąbrowska

Kompozytor : Seweryn Krajewski

Rok powstania : 2006

 

Podoba Wam się?, a może wolicie tą nową Brodkę, która jest trochę na przekór trendom i rozgłośniom radiowym?

AG

Post Author: Anna Głód

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.