Virion. Wyrocznia – Młodość Szermierza Natchnionego – recenzja książki

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: Connection refused in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1

ZIEMIANSKI_Virion_2D-malaAndrzej Ziemiański powraca do świata Achai. Tym razem opisuje on lata młodości Viriona – jednego z pięciu Szermierzy Natchnionych.

Głównego bohatera poznajemy w momencie, gdy kończy on naukę w gimnazjonie. Powoli zaczyna przyzwyczajać się do myśli, że już niedługo stanie się osobą dorosłą. Niestety na skutek intrygi zostaje wtrącony do więzienia, gdzie ma odpowiedzieć za kilka morderstw. Jak potoczą się jego dalsze losy?

To moje pierwsze podejście do świata Achai i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona. Akcja powieści jest wartka, przepełniona niespodziewanymi zwrotami akcji i wydarzeniami wzbudzającymi emocje czytelnika. Z niecierpliwością czytałam kolejne rozdziały, by jak najprędzej dowiedzieć się, co wydarzy się dalej w życiu Viriona.

W książce nie brakuje także ciekawych spostrzeżeń i błyskotliwości. Poprzez wypowiedzi bohaterów Ziemiański zwraca uwagę na wiele ciekawych obserwacji i punktów widzenia względem ludzkiej codzienności, co z kolei zachęca do głębszych przemyśleń. Na uznanie zasługuje również ilość zgromadzonej przez autora wiedzy, np. na temat szermierki.

Uwagę zwraca także specyficzny humor. Osobiście jednak do tej kwestii podchodzę z lekkim dystansem, gdyż część żartów pojawiających się na kartach książki, nie do końca do mnie trafiała, wydawały się pisane trochę na siłę. Z tego powodu raczej zamiast śmieszyć, wywołują niezręczny uśmiech.

Podsumowując, Virion to dość ciekawa propozycja i niewątpliwie początek interesującej i przepełnionej akcją historii. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć. Polecam!

ZIEMIANSKI_Virion_2D-malaTytuł: Virion (#1 w serii)
Autor: Andrzej Ziemiański
Wydawnictwo: Fabryka Słów
ISBN: 978-83-7964-260-1
Data wydania: 2017
Liczba stron: 512
Cena: 32,99 zł
Ocena: 4/6

Virion– szermierz natchniony który wraz dwudziestoma innymi straceńcami pokonał legion Moy- raptem tysiąc doświadczonych weteranów.
Jak Chłopak z dobrego domu został bezlitosną maszyną do zabijania?
Morderstwo, więzienie i ucieczka przed bandą łowców to chyba jeszcze nie powód żeby tak się stoczyć. A może od początku ktoś na górze zaplanował, że jego przeznaczenie to droga miecza i stosy trupów.
Poznajcie historię najsłynniejszego szermierza Cesarstwa.
Powrót do czasów Achai nie mógł być bardziej emocjonujący.

LogotypFabryka

Post Author: Anna Wójcik

Urodzona 23.02.1995, Brzeżanka i mól książkowy. Serialoholiczka. Mistrzyni nadinterpretacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

5 + 4 =