Muzyczna złota jesień trwa, czyli o nowych teledyskach słów kilka

large

 

Nowe teledyski pojawiają się ostatnio jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Polscy i zagraniczni artyści promują niedawno wydane albumy bądź zapowiadają te, które dopiero za jakiś czas ujrzą światło dzienne. Zapraszamy do słuchania.

1. Kuba Badach  Jestem kimś – drugi singiel z płyty Oldschool wydanej 6 października 2017 roku. Muzykę do tej piosenki skomponował sam wokalista, natomiast tekst napisała jego  żona  Aleksandra Kwaśniewska. W teledysku wystąpił aktor  Borys Szyc oraz grupa tancerzy w choreografii Andrzeja Starowicza. Całość wyreżyserował  Jacek Kościuszko.

2. KaeN  feat Ewa Farna Echo – popowa wokalistka i raper w jednym utworze to na polskim rynku muzycznym może nie całkowita nowość, ale na pewno rzadkość. Ewa Farna i Dawid Starejko pseudonim KeaN postanowili połączyć siły. On wspólnie z Pawłem Bidermanem napisał tekst. Ona przy wsparciu Piotra Walickiego skomponowała muzykę. Efektem pracy tego teamu jest utwór o burzliwej, pełnej namiętności relacji. dwojga ludzi. Teledysk trafił do sieci 27 października 2017 roku.

3. Sound n Grace Idealnie  druga po kompozycji  100 zapowiedź płyty Życzenia.  Długo wyczekiwany album  najpopularniejszego polskiego chóru będzie miał premierę 17 listopada zaś klip do kolejnego singla pojawił się 31 października. Jest pozytywny tekst Patrycji Kosiarkiewicz, jest muzyka 1Bartosza Zielonego znanego jako Tabb. Jest solówka Kamila Bijosia oraz kolorowy teledysk wyreżyserowany przez  Alana Kępskiego.  Czy rzeczywiście  jest idealnie ? Oceńcie sami.

4. Cleo feat Sitek Pali się – wokalistka kontynuuje promocję albumu Bastet (Deluxe). 24 października opublikowała długo zapowiadany teledysk do najnowszego singla nagranego wspólnie z Sitkiem. Piosenka Pali się  to dzieło samej Cleo, która napisała tekst oraz Donatana, który jest jej kompozytorem i producentem. W wideoklipie wyreżyserowanym przez Michała Konrada dużo się dzieje. Są tancerki i helikoptery. Zresztą zobaczcie.

5. Antek Smykiewicz Już nie Ty – drugi po piosence Cud singiel promujący album Nasz film (deluxe edition). Autorem tekstu oraz kompozytorem utworu jest Marek Kościkiewicz. Teledysk wyreżyserował Pascal Palwliszewski, a scenariusz napisał…. sam Antek Smykiewicz. W klipie pojawia się tancerka i aktorka Agnieszka Kaczorowska, aktorzy Mateusz Łapka i Piotr Hale, a także kilkunastu statystów wśród których byli zarówno przyjaciele, rodzina  jak i fani wokalisty.

AG

 

 

 

 


 

Post Author: Anna Głód

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.