Twoja ulubiona gra – Pokemon GO (i nie tylko)

pokemon_go_logo

Firma Niantic zaczynała od wymyślenia gry Field Trip, a potem Ingress i następnie zaangażowała się w tworzenie Endgame, która nie doczekała się nigdy oficjalnego debiutu. W 2015 roku Niantic oraz Nintendo wspólnie zabrali się za Pokemon GO i zarobili na tym mnóstwo pieniędzy. Teraz producent Ingressa szykuje nową grę. Konkurencja oczywiście nie śpi. Next Game zapowiada grę w stylu Pokemon GO, ale opartą na klimacie z serialu „The Walking Dead”. Już rok temu była też zapowiadana gra Harry Potter GO. Z kolei w Indiach powstała gra, która przypomina Ingress, ale ma aż cztery frakcje i w każdej z nich gracze mogą tworzyć klany, generować broń i wysyłać sprzęt na odległość. Projekt jest jeszcze w wersji beta, ale zapowiada się bardzo dobrze.

Niektórzy znudzili się łapaniem stworków w pojedynkę i zapomnieli o grze. Pokemon GO jednak ożyło dzięki rajdom. Chodzi o to, że na losowej arenie w danej okolicy pojawia się jajko i pokazany jest czas potrzebny do wyklucia. Poprzez grupy na portalu FaceBook albo za pomocą komunikatorów gracze umawiają się na spotkanie przy danej arenie. Z jajka wykluwa się bardzo silny pokemon, którego wspólnie pokonują i to właśnie nazywa się rajdem. Po wygranej walce każdy z uczestników otrzymuje specjalne bonusy i ma możliwość schwytania tego stworka. Na rajdach można przy okazji wymienić się informacjami dotyczącymi gry, a nawet załapać się na wolne miejsce w samochodzie, żeby dojechać na następny rajd. Oprócz tego w Warszawie pojawiły się specjalne wydarzenia dla Pokemon GO w wyznaczonych centrach handlowych, gdzie można złapać rzadkie okazy.

Zachęcam do terenowych gier mobilnych, bo warto trochę pospacerować. Wiadomo, że ruch to zdrowie, a motywacją może być łapanie pokemonów, odwiedzanie portali w Ingress lub testowanie wersji beta gier, które oficjalnie dopiero zadebiutują. Przy okazji można poznać innych pasjonatów gier, a w ekipie zawsze raźniej. Wystarczy smartfon i można działać.

 

Post Author: Kesomiel

Kesomiel - pozytywnie zakręcony poeta, pisarz i filozof urodzony 22 lipca 1978 roku w Tarnowskich Górach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.