[RZESZÓW] Teatr bez barier!

Rzeszowski Teatr Maska uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na dostosowanie swoich spektaklów dla osób z niepełnosprawnością. Dzięki temu osoby z niedosłuchem czy niewidome będą mogły czerpać przyjemność z teatru.

W pełni dostosowane spektakle dla osób ze schorzeniami będzie można oglądać od ósmego października, w każdą niedzielę. W ramach projektu na widzów czeka aż 12 przedstawień. W tym roku Teatr Maska uczestniczy drugi raz w jubileuszowym Warszawskim Festiwalu Kultury Bez Barier.

Co niepełnosprawni dostaną w trakcie przedstawienia?

  • tłumaczenie na Polski Język Migowy,
  • audiodeskrypcja,
  • możliwość wejścia na scenę przed spektaklem i dotknięcia rekwizytów czy scenografii,
  • asysta przeszkolonych przez Fundację Kultury Bez Barier wolontariuszy, którzy pomogą osobom z wadą wzroku w dotarciu na przedstawienie.

No dobrze, teatr nie byłby teatrem, gdyby nie przedstawienia. Aktorzy na scenie zaprezentują m.in. „Bambusowa księżniczka”, „Romeo i Julia”, Teraz tu jest nasz dom”, „Tylko jeden dzień czy „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”.

Źródło: Teatr Maska

 

Post Author: Aleksandra Jursza

01.06.1988. Zamieszkała w Gorzowie Wielkopolskim, wykształcenie średnie. Uwielbia czytać, ma słabość do oper mydlanych pochodzenia koreańskiego oraz słodyczy. Autorka czterech powieści, właścicielka Begoodart. Spełnia się w pisaniu i rozwija swoje projekty. Ma pozytywne nastawienie do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.