Możesz – tyle i aż tyle, czyli „Możesz uzdrowić swoje życie” Louise L. Hay

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: Connection timed out in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1

To NIE JEST książka dla każdego.

mozesz-uzdrowic-swoje-zycie-b-iext34499279

“Możesz uzdrowić swoje życie” Louise L. Hay to książka, która jest napisana przystępnym językiem, niewiele ma on wspólnego z naukowym wyrażaniem się. Zawiera porady, przemyślenia, wskazówki, w jaki sposób wewnętrznie pracować, by poprawić swój żywot. Jest to lektura polecana przez wiele osób, głównie tych, którym pomogła.

To jest książka dla Ciebie, jeśli…

Dotarłeś/aś do ściany i chcesz zmienić swoje życie. Nie wiesz, co zrobić. Masz jakieś problemy zdrowotne. Jesteś przekonany/a, że afirmacje mogą działać. Lubisz czytać refleksje. Wierzysz w moc wybaczania. Szukasz wskazówek.

Choć co do tego ostatniego warto zaznaczyć, że “Możesz uzdrowić swoje życie” jest wstępem do innej książki – zawierającej tylko i wyłącznie ćwiczenia.

To nie jest książka dla Ciebie, jeśli…

Powiem wprost: ci, którzy już mają za sobą jakieś lektury około rozwojowe, rozwijają się, mogą być zwyczajnie znudzeni Louise L. Hay. To po prostu nie ten etap. Ta lektura nadaje się dla tych, którzy czynią pierwsze kroki, chcą się wyzwolić z matni.

I zdecydowanie nie jest to książka dla osób, które wątpią w tzw. moc wybaczania czy moc afirmacji.

Była sobie potrzeba

Miałam potrzebę przeczytania tej książki. Początki były obiecujące, bo łatwość języka to łatwość języka. Po ⅓ lektura zaczęła mnie męczyć. Ile można mówić o afirmacjach i wybaczaniu? Trochę się nudziłam, ale coś mi kazało brnąć przez stronice dalej…

Bingo! Od połowy szłam jak torpeda. Powód prosty – zaczęła mówić o finansach i zdrowotnych sprawach. Mogłam więc trochę poprawić swoją wiedzę a’la totalna biologia. W dodatku ostatni rozdział to rodzynka, czyli życiorys Louise. Przyznam, że szczególne wrażenie zrobił na mnie jej wiek. Dożyła 90 lat, zmarła na początku września 2017. 

Źródło: https://hayhouseoz.files.wordpress.com
Źródło: https://hayhouseoz.files.wordpress.com

No i co? Warto czytać? Przyznam, że nawet taki malkontent, jak ja, znalazł w tej pozycji coś, co po prostu skutecznie zadziałało. Więc, myślę, że warto sięgnąć nawet po to, by się przekonać, czy ta książka jest/nie jest dla nas.

Tytuł: Możesz uzdrowić swoje życie
Autor: Louise L. Hay
Wydawnictwo: Medium
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-61987-28-4
Liczba stron: 260
Ocena: 4+/6

Louise L. Hay założyła i prowadziła w Kalifornii ośrodek terapeutyczny, którego celem jest pomaganie zgłaszającym się osobom w odkryciu i wykorzystaniu pełni potencjału sił wewnętrznych, mających decydujący wpływ na zachowanie zdrowia. Źródłem wiedzy autorki są jej własne doświadczenia: uznana za nieuleczalnie chorą na raka, w okresie przygotowywania się do operacji zdołała wyleczyć się sama. Jej główne przesłanie streszcza się w zdaniu: „Jeżeli tylko jesteś gotów uruchomić siły swojego umysłu, możesz wyleczyć się niemal z każdej choroby”. Książka Możesz uzdrowić swoje życie to swoisty kurs metod Louise L. Hay. Autorka krok za krokiem uczy w niej sposobów rozwiązywania swoich lęków i napięć, trudności w stosunkach z otoczeniem, a także przeciwdziałania aktualnym i potencjalnym chorobom.

Post Author: Aleksandra Jursza

01.06.1988. Zamieszkała w Gorzowie Wielkopolskim, wykształcenie średnie. Uwielbia czytać, ma słabość do oper mydlanych pochodzenia koreańskiego oraz słodyczy. Autorka czterech powieści, właścicielka Begoodart. Spełnia się w pisaniu i rozwija swoje projekty. Ma pozytywne nastawienie do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 4 = 2