Zaśpiewane mało znane: W spokoju.

zaśpiewane-mało-znane

Zaśpiewane mało znane to cykl, w którym prezentowane będą piosenki polskich oraz zagranicznych artystów, które mimo, że powinny być – nie są doceniane. A dlaczego ? Po prostu wielu, zwłaszcza młodych ludzi, nie wie o ich istnieniu. Pora to zmienić.

Peter and Jacob czyli duet Piotr Szumlas (gitara) i Jakub Zaborski (wokal). Po zajęciu pierwszego miejsca w piątej edycji programu Must Be The Music w teorii mieli wszystko: pomysł na siebie, własne piosenki, fanów, nagrodę pieniężną i akcję promocyjną o wartości stu tysięcy złotych, którą zapewniało im radio RMF FM. Czego chcieć więcej? W praktyce brakowało im tego na czym każdemu muzykowi zależy najbardziej – artystycznej wolności i możliwości nagrywania tego co naprawdę chcą. Dlatego postanowili zaryzykować.

Choć obaj byli jeszcze bardzo młodzi i nie mieli zbyt wielkiego doświadczenia zdecydowali, że swoją debiutancką płytę stworzą sami. Zdecydowali się nie podpisywać kontraktu z żadną wytwórnią płytową. Przeszli tym samym do historii programów typu talent show. Byli jedynymi laureatami, za którymi nie stała żadna wielka muzyczna marka. Sami napisali teksty, skomponowali muzykę. Zajęli się także produkcją albumu oraz poszukiwaniem środków na sfinansowanie nagrań. W tym ostatnim pomogli im ich fani.

Duet wydał jedną płytę, a potem drogi Piotra i Jakuba się rozeszły.  Panowie postawili na karierę solową. Piosenki Jakuba możemy usłyszeć między innymi w filmie Po prostu przyjaźń, natomiast Piotr wydał płytę z gitarowymi utworami.  Dawni koledzy nie występują razem. Na szczęście ich muzyka została. Piosenka, którą za chwilę wam zaprezentuję była pierwszym singlem promującym krążek.

W spokoju to opowieść o chłopcu, który marzy tylko o jednym o tym żeby móc być sobą, bez presji otoczenia realizować  swoje cele i zadania. Być  „odciętym” od zgiełku od ludzkich spojrzeń, nieustannych pytań.

Autor tekstu : Jakub Zaborski, Piotr Wierzbici

Kompozytor : Jakub Zaborski

Rok powstania: 2014

Miłego słuchania. Dajcie znać co sądzicie.

AG

Post Author: Anna Głód

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.