Nie taka pusta gwiazdeczka pop – czyli raz jeszcze o Goodrem

Źródło: https://www.instagram.com/p/BVjX0HyH8BX/?taken-by=deltagoodrem&hl=en
Źródło: https://www.instagram.com/p/BVjX0HyH8BX/?taken-by=deltagoodrem&hl=en

Moja przygoda z Delta Goodrem zaczęła się zupełnie niewinnie. Pewnego dnia znudzona włączyłam telewizor i akurat leciał program The Voice of Australia. Wtedy tez po raz pierwszy zobaczyłam tą zjawiskową kobietę. Wydawała mi się na początku pustą pop gwiazdeczką, ale jednak coś w niej było. Zaczęłam dopytywać znajomych na jej temat i okazało się, że jest uważana za australijską Whitney Houston. Długo nie mogłam się do niej przekonać, ale jednak urzekła mnie nie tylko  jej anielska uroda i piękny zachrypnięty głos, ale też dojrzałość oraz pozytywne nastawienie. Ponieważ jestem zwolenniczką odkrywania nowych rzeczy, a w Polsce Goodrem nie jest jakoś niesamowicie popularna, zdecydowałam, że podzielę się informacjami na jej temat.

Delta jest piosenkarką, aktorką i pisze teksty piosenek. Urodziła się w 1984 roku w Sydney. Od najmłodszych lat grała na pianinie, śpiewała i tańczyła.  Swoją karierę rozpoczęła jeszcze jako dziecko grając w serialach telewizyjnych i występując w reklamach. W Polsce dobrze znany jest utwór “Almost Here”, który zaśpiewała wraz z Brianem McFadden.

Jej kariera zaczęła nabierać tempa, gdy w 2002 roku wystąpiła w australijskim serialu “Neighbours” (“Sśsiedzi”). Pierwszy kontrakt płytowy podpisała mając zaledwie 15 lat z wytwórnią płytową Sony Music. W 2003 wydała swoją pierwszą płytę o nazwie “Innocent Eyes”, która zdobyła podwójną platynę i świetnie sprzedawała się w Australii. Najbardziej znane piosenki z tej płyty to “Not Me, Not I”, “Born to try”, “Predictable”, “Innocent Eyes” oraz “Lost Without You”. W 2004 roku Delta wypuściła swój drugi album. Podczas pracy nad albumem zmagała się z chorobą nowotworową, która miała niedawny nawrót. Trzeci jej album ukazał się w 2007 roku, a czwarty w 2012. Dzięki swoim albumom Delta zdobyła muzyczną nagrodę MTV, ARIA i trzy World Music Awards. Od 2012 do 2013 roku Goodrem była jurorem w programie „The Voice of Australia”. Powróciła jako juror w roku 2015, by w 2016 odnieść zwycięstwo. W chwili obecnej trwają półfinały najnowszej edycji programu, gdzie Delta prowadzi niesamowicie utalentowanego kandydata Judah Kelly’ego.

Piosenka “Wish You Were Here” została napisana w dniu urodzin jej dobrego przyjaciela Liam’a, który zginął w wypadku motocyklowym w 2009 roku.

Jeśli macie ochotę posluchać jej nagrań, to pod spodem podaję listę tytułów jej najbardziej znanych piosenek. Sami oceńcie czy warto jej słuchać.

“Wish You Were Here”

“Mistaken Identity”

“Out of The Blue”

“Wings”

“Together We Are One”

“Heart Hypnotic”

“Sitting on Top of The World”

“In This Life”

Źródła:

https://en.wikipedia.org/wiki/Delta_Goodrem

https://pl.wikipedia.org/wiki/Delta_Goodrem

www.imdb.com/name/nm1206855/

https://www.instagram.com/deltagoodrem/?hl=en

Post Author: Joanna Czyż

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.