Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! – recenzja książki „Trzej muszkieterowie”

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found
in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1

Trzej-MuszkieterowieJeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Motto, które powraca w szerokich, kulturowych kontekstach, jest punktem wyjścia i podstawą tej niezapomnianej opowieści – „Trzech muszkieterów” Aleksandra Dumas.

Rok 1625, Francja za panowania Ludwika XIII u boku Anny Austriaczki i Kardynała Richelieu. Osiemnastoletni Gaskończyk d’Artagnan opuszcza rodzinne strony, by dołączyć do elitarnej jednostki królewskich muszkieterów w Paryżu. Dostaje konia o dziwnej maści, szpadę ojca, przepis na leczniczą miksturę od matki oraz list polecający, który ma przekazać dowódcy muszkieterów. Jednak już w drodze popada w tarapaty narażając się tajemniczemu nieznajomemu z blizną, któremu towarzyszy równie tajemnicza Milady. List traci, ale pojawiła się chęć zemsty na nieznajomym.

Jednak pomyślne zbiegi okoliczności, pojedynki, tajne spotkania sprawiają, że niebawem odnajduje się w towarzystwie trójki walecznych i legendarnych muszkieterów – Athosa, Porthosa i Aramisa. Cała czwórka zostaje wplątana w poważną polityczną aferę, która prowadzi do samego Luwru, do komnat królowej i jej tajemniczej znajomości z księciem Buckingham…

Dla znajomej księcia, Milady, która nosi niejedno imię, ale znamy ja przede wszystkim jako Milady Winter, nie ma kompromisów. Są jedynie wyrafinowanie spiski, umiejętnie rozegrane partie, w których zawsze znajdzie się jakaś ofiara, szczególnie płci męskiej. Nie dziwi wcale, że to ona jest asem w rękawie dla tych, którzy wiedzą jak wykorzystać słabość Anny Austriaczki.

„Trzej muszkieterowie” to jedna z tych książek, które zostały stworzone, aby zadziwiać kolejne pokolenia odwagą, dumą i sprytem. Powieść, która łączy historię, przyjaźń, miłość, intrygi. Miejscami mroczna i okrutna, a jednak zadziwia humorem i przyjaźnią. Szczerze polecam każdemu, kto chce choć przez chwilę być niczym muszkieter.

Trzej-MuszkieterowieTytuł: Trzej muszkieterowie
Autor: Aleksander Dumas
Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
Cykl: jednotomowa
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-7779-395-4
Ilość stron: 656
Cena: 44,90 zł
Ocena: 5/6

O książce:

Najsłynniejsza powieści płaszcza i szpady.
Akcja powieści osadzona jest w pierwszej połowie VII wieku we Francji i Anglii.
Francją rządzi młodociany Ludwik XIII, ale faktycznym władcą jest ambitny kardynał Richelieu. Osiemnastoletni Gaskończyk d’Artagnan opuszcza rodzinny dom, by wstąpić do elitarnej formacji muszkieterów królewskich. Na pożegnanie otrzymuje od matki przepis na maść leczącą wszystkie rany, zaś od ojca szpadę, list polecający do kapitana muszkieterów de Tréville’a, a także polecenie, żeby pojedynkować się z każdym, kto go obrazi. W przydrożnej karczmie zaczepia człowieka, który naśmiewa się z jego konia. Nieznajomy nie chce jednak walczyć i wysyła swoich ludzi, którzy biją d’Artagnana i łamią mu szpadę ojca. Tajemniczy człowiek kradnie list polecający do kapitana, a na drodze chłopaka pojawia się równie tajemnicza Milady… Porywczy D’Artagnan przybywa do Paryża, oczywiście wkrótce popada w kłopoty, ale zyskuje przyjaźń – Atosa, Portosa i Aramisa.

logo-MG-2

Post Author: Patryk Sosnowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 72 = 74