Akuku! – recenzja książki „A co to?”

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: Connection refused in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1

a co to mamania recenzja dla dzieciDzieci lubią niespodzianki. Zwłaszcza takie, które oznaczają dobrą zabawę. Książka Hectora Dexeta „A co to?” jest więc idealną propozycją dla najmłodszych.

Publikacja zrobiona z twardego kartonu, co już na wstępie jest jej ogromnym plusem. Pozycja ta z pewnością przetrwa kataklizmy, jakie może zafundować jej dziecko. Szybko się nie zniszczy, przez co młody czytelnik będzie mógł do niej wracać przy każdej możliwej okazji. Co ważne, jest ona również lekka.

Hector Dexet jest ilustratorem, który specjalizuje się w tworzeniu książek dla dzieci. Jego strona internetowa to prawdziwa kopalnia świetnie zrealizowanych pomysłów. Co je charakteryzuje? Przede wszystkim Dexet używa całej gamy kolorów. Jego obrazki są żywe, energetyzujące i nastrajające pozytywnie. Ponadto są one niezwykle proste, nie ma tutaj skomplikowanych detali, które mogłyby zaburzyć odbiór książki.

Publikacje charakteryzuje również swego rodzaju interaktywność. Poszczególne ilustracje odnoszą się bezpośrednio do siebie, co potęguje zaskoczenie u młodego czytelnika. Ponadto w stronach wycięte są dziury, autor miał więc nie lada wyzwanie, by połączyć ze sobą obrazki. Widać to świetnie na przykładzie poniżej:

a co to recenzja mamania hector dexet

a co to recenzja mamania hector dexet

Poza ilustracjami w „A co to?” znajdują się również krótkie teksty. Autor zadaje dzieciom pytania, na które powinny próbować odpowiedzieć przed przewróceniem kolejnej strony, gdzie umieszczone zostały odpowiedzi. Dzięki nim dziecko będzie w stanie nauczyć się kilku rzeczy – np. skąd pochodzą dzieci albo jakie zwierzęta wykluwają się z jajek. Dexet zachęca nawet najmłodszych do zabawy w chowanego!

Jeśli szukacie książki, która wywoła uśmiech na twarzy Waszego dziecka to „A co to?” sprawdzi się doskonale. Prostota tej publikacji i zawarty w niej element zaskoczenia są tutaj największymi atutami. Warto ją mieć na półce. Polecam!

pol_pm_A-co-to-111_1Tytuł: A co to?
Autor: Hector Dexet
Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2017
ISBN:  9788365087706
Liczba stron: 36
Cena: 34, 90 zł
Ocena: 5/6

O książce:

Co siedzi w jajku? A co się czai w wannie? Gdzie się podział lew? Ktoś tu chyba chce się bawić w chowanego! Fantastyczna zabawa z mnóstwem ukrytych niespodzianek!

Strona autora: http://hectordexet.ultra-book.com/#

logo_2_big

Post Author: Anna Wójcik

Urodzona 23.02.1995, Brzeżanka i mól książkowy. Serialoholiczka. Mistrzyni nadinterpretacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

8 + 2 =