Samooszukiwaniu się powiedz PRECZ!

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: Connection timed out in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1

Samooszukiwanie się jest zjawiskiem codziennym. Można to zaobserwować od siebie przez swoich znajomych, bliskich. Przyczyna jest prosta jak budowa cepa – brak miłości wobec siebie.

Bądź wobec siebie szczery i prawdziwy. Tym jest miłość. – Gangaji

 

Trudność polega na tym, że samooszukiwanie się może mieć wiele źródeł, od samooceny począwszy, a skończywszy na wewnętrznym odczuciu poczucia winy, które jest głęboko, głęboko w nas i tak naprawdę niewiele ma wspólnego z tematem samooszukiwania się.

Na szczęście, nawet jeśli nie wiemy, że się sami oszukujemy, możemy to coś ograniczyć.

 

Jak się nie oszukać?

  1. Bądź dla siebie wyrozumiały/a. Masz ochotę na czekoladę, to ją zjedz, a nie biczuj się i udawaj, że sprawę załatwią banany.
  2. Nie obwiniaj się. Jeśli nie jesteś rzeźnikiem, to co wspólnego masz z nieżyjącym ptakiem? No dobrze, prawa ekonomii, popyt, podaż i w ogóle. A teraz przyjmij do wiadomości, że w czasie spaceru nieświadomie rozdeptałeś 3-4 mrówki i nawet nie mrugniesz okiem, a warzywa i owoce, które zjadasz, czują, że są zjadane. I też nie mrugniesz okiem, chociaż to świadome istoty…
  3. Wykasuj syndrom ofiary na tyle, na ile to możliwe. Najlepiej całkowicie.
  4. Nazywaj rzeczy po imieniu. Czyli: bądź szczery/a! Jak możesz się nazywać wegetarianinem zjadając kupne pulpety od czasu do czasu?
  5. Bądź szczery/a. Wiem, że to trudne, ale prawda jest uwalniająca.
  6. Słuchaj swego ciała. Cokolwiek się z nim dzieje, wiedz, że robi to dla Twego dobra. Sygnalizuje Ci od takich spraw, jak “to nie było dobre jedzenie”, a skończywszy na “ej, nie oszukuj się, nadal masz wyrzuty sumienia, więc sprawię, że w niektórych miejscach będzie swędziało, ok?”. CIAŁO CIĘ KOCHA, WIĘC ZAUFAJ MU! Słuchając jego, poznajesz i siebie, i sprawiasz, że wzrastasz. Możesz mu powiedzieć: kocham cię :).
  7. Kochaj siebie.

 

 

 

Samooszukiwaniu powiedz NIE

man-2037255_1920

Samooszukiwanie się może przybierać różne formy. Niestety, często wpływają na nie przekonania, które kiedyś nabyliśmy. Na szczęście można je – te, które sobie uświadomimy – wywalić do kosza.

Wydaje mi się, że w tym wszystkim najwięcej do powiedzenia ma ciało. Jeśli go będziemy słuchać, to nie ma mowy o tym, byśmy zrobili coś wbrew sobie. Czego sobie i Wam życzę.

Post Author: Aleksandra Jursza

01.06.1988. Zamieszkała w Gorzowie Wielkopolskim, wykształcenie średnie. Uwielbia czytać, ma słabość do oper mydlanych pochodzenia koreańskiego oraz słodyczy. Autorka czterech powieści, właścicielka Begoodart. Spełnia się w pisaniu i rozwija swoje projekty. Ma pozytywne nastawienie do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 50 = 52