Ukojenie w Bogu – recenzja filmu Chata

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found
in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1

7770548.3Chata to niezwykła opowieść o odkupieniu duszy człowieka z sideł rozpaczy. Ekranizacja powieści Williama P. Younga wyszła znakomicie. Wizję autora książki pod tym samym tytułem idealnie uzupełniły obrazy. Monolith Films wykonało kawał dobrej roboty.

Chata to historia przemiany mężczyzny, który spotyka w swoim życiu Boga w trzech postaciach. Dostajemy realny dialog Stwórcy z człowiekiem. Stwórcy w postaci kobiety. I tutaj pewnie wielu konserwatystów kościoła łapie się za głowę mówiąc, co za bzdury. Myślę, że to bardzo dobra wizja, a nawet niezwykle pomocna. W mentalności ludzkiej utarło się, że Bóg to surowy i apodyktyczny ojciec. Tutaj dostajemy zupełnie inny obraz Boga, co ma wielkie znaczenie i cudowną symbolikę.

W filmie ukazany jest obraz subtelnej walki Boga o duszę ludzką. Otrzymujemy namacalny proces postępowania Stwórcy wobec naznaczonego grzechem życia człowieka. Po kolei otrzymujemy odpowiedzi na pytania, które codziennie stawiamy wobec nieskończonej miłości Boga. Skoro Bóg jest wszechmocy to dlaczego nie wyeliminuje wojen, głodu, morderców i całego zła tego świata? Główny bohater niesiony gniewem i bólem po stracie córki nie waha się zadawać trudnych pytań.

Chata to wartościowy film pełen bogatego przekazu.  Polecam wszystkim bez wyjątku. Historia pokazuje dobro, które powinno przewodzić każdemu z nas niezależnie od wyznania czy kultury.

Tytuł: Chata7770548.3
Reżyseria: Stuart Hazeldine
Scenariusz: John Fusco Andrew LanhamDestin Daniel Cretton
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Premiera: 10 marca 2017 (Polska), 1 grudnia 2016 (świat)
Obsada: Sam Worthington, Octavia Spencer, Tim McGraw, Radha Mitchell
Ocena: 5,5/6

 

O filmie:

Post Author: Mateusz Dydyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

94 − 84 =