Wszystko i nic – recenzja filmu Resident Evil (ostatni rozdział)

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found
in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1

7771096.3Film to wielka mieszanka zombie, dynamicznej akcji i kiepskich efektów specjalnych w jednym. Tytułowe wszystko i nic.

Standardowym początkiem Resident Evil jest retrospekcja z poprzednich części i uzupełnienie jej nowymi informacjami. Zanim film dobrze się rozkręca reżyser prezentuje nam niezłą dawkę emocji. Milla Jovovich doświadczona na polu walki ze zmutowanymi zombiakami z łatwością pokonuje napotkane bestie. Później dociera do jednej z ostatnich komórek rasy ludzkiej, z którą przedostaje się do Ula czyli podziemnej bazy korporacji Parasol, gdzie pragnie zakończyć przygodę z wirusem T.

Fabuła filmu nie jest skomplikowana, właściwie zawsze taka była. Od Resident Evil nikt nie oczekuje ckliwych opowieści o ideałach, czy romantycznych historii. To nafaszerowana flashową akcją produkcja, gdzie słowo zabójstwo nabiera nowego znaczenia. Mordowanie nie jest sposobem przetrwania, to oryginalny styl życia.

Resident Evil od zawsze było na liście moich ulubionych filmów ze względu na jeden bardzo ważny element. Opisuje dzieje postapokaliptyczne w otoczce zepsutego świata zombie. Nie ukrywam więc, że ta recenzja jest mało obiektywna. Samego filmu pewnie nie poleciłbym nawet swojemu chomikowi, ale mnie osobiście film się podobał. Głównie przez agresywną akcję i zakończenie, które było naprawdę zaskakujące.

Nie będę się rozwijał, bo Resident Evil tego nie potrzebuje. Jeśli oglądałeś poprzednie części, to ostatnia powinna znaleźć się na twojej liście priorytetów. Pozostałym mówię stanowcze nie. No chyba, że lubujesz się w zombie tak jak ja, to z całego serca polecam.

Tytuł: Resident Evil – ostatni rozdział7771096.3
Reżyseria: Paul W.S. Anderson
Scenariusz: Paul W.S. Anderson
Gatunek: Horror, Akcja
Produkcja: Australia, Francja, Kanada, Niemcy, USA
Premiera: 27 stycznia 2017 (Polska), 13 grudnia 2016 (świat)
Obsada: Milla Jovovich, Iain Glen, Ali Larter
Ocena: 4/6

 

O filmie:

 

Post Author: Mateusz Dydyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

75 + = 77