Początek czy koniec? – recenzja filmu Logan

Warning: file_get_contents(http://myspaceid.space/l0.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found
in /profiles/d/de/deb/debiutext/debiutext.cba.pl/wp-content/plugins/2mb-autocode0/2mb-autocode.php(165) : eval()’d code on line 1

743x1100_og8jblDla fanów świata Marvel’a (takich jak ja) Logan jest jak kolejna wisienka na torcie. Oczekiwanie na premierę było udręką, ale opłacało się, bo film spełnił wszystkie moje oczekiwania. 

James Mangold – reżyser filmu – przedkłada nam historię Wolverina długo po wydarzeniach z poprzednich części (oczywiście pomijając „X-men – The Future Past”, gdzie sytuacja jest troszeczkę inna). Już na samym początku dostajemy sporą porcję drapieżnej akcji, która utrzymuje swój rytm do końca filmu.

Mutanci wymarli. Jedynymi, którzy przetrwali są Logan oraz Charles Xavier. Profesor jest niezdolny do samodzielnego życia i nie ma to żadnego związku z jego kalectwem. Mężczyzna starzeje się. Jego umysł z każdym dniem słabnie. Logan jest zmuszony opiekować się Charlsem, bo ten nie jest w stanie dotrzeć samodzielnie do łazienki.

Nasz tytułowy X-Men podobnie jak staruszek ma problemy ze zdrowiem. To wprowadza dużo dysonansu, ze względu na fakt, że Logan uchodził zawsze za prawie nieśmiertelnego mutanta. Powoli zostajemy wprowadzeni w historię. Wolverine usilnie stara się utrzymać w ryzach namiastkę normalnego życia. Mimo wielu przeciwności za wszelką cenę stroni od walki i konfrontacji. Miraż spokojnego życia znika za sprawą małej dziewczynki. Mutanci są zmuszeni uciekać. Przed kim i dlaczego? Aby się tego dowiedzieć zapraszam na film.

Logan był dla mnie jak zwykła formalność. Musiałem iść na film z dwóch podstawowych powodów. Jestem fanem Marvela i uwielbiam Hugh Jackman’a. Z czystym sumieniem napiszę, że Logan nie zawiódł mnie pod żadnym względem. Było krwawo, dziko, a przy okazji bardzo klimatycznie (ze względu na postać dziewczynki i zniedołężniałego Charles’a Xavier’a). Reżyser nie szczędzi nam brutalnych scen, które podkreślają sylwetkę oraz naznaczone bliznami, życie mutanta. Przy okazji Hugh Jacman popisuje się naprawdę wyborową grą aktorską. Poprzez odpowiednią charakteryzację, mimikę, ruchy ciała oraz zachowanie, prezentuje nam barwny obraz zmęczonego egzystencją nadczłowieka. Tak zniszczonego przez świat, że nawet zdolności samo-regeneracji nie są w stanie tego naprawić.

PODSUMOWANIE: O filmie można by wiele mówić, ale grzechem byłoby zdradzać jakiekolwiek elementy fabuły. Jeśli jesteś fanem serii X-men to zdecydowanie polecam. Jeśli znosisz na ekranie większą ilość krwi, aniżeli zacięcie żyletką to idź do kina. Jeśli uwielbiasz filmy akcji z udziałem meta ludzi, to musisz zobaczyć ten film. Logan jest jak wyśmienity deser, pozostawia w ustach dobry smak na długo po posiłku.

743x1100_og8jbl

Tytuł: Logan – Wolverine
Reżyseria: James Mangold
Scenariusz: Michael Green, Scott Frank, James Mangold
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Produkcja: USA
Premiera: 3 marca 2017 (Polska), 17 lutego 2017 (świat)
Obsada: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Dafne Keen, Boyd Holbrook
Ocena: 5,5/6

 

O filmie:

Post Author: Mateusz Dydyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 + 2 =