Malarstwo Julii Curyło w BWA

11 marca o godzinie 17:00 w Galerii BWA (Pomorska 73, MOS) odbędzie się wernisaż wystawy Julii Curyło. Kuratorem jest Zbigniew Sejwa, a sama wystawa będzie trwać do 16 kwietnia. Goście będą mogli obejrzeć oryginalny styl malarski tej absolwentki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

20170221090254_2_julia_curylo_zapro

Zdaniem Ryszarda Ziarkiewicza, styl Julii Curyło:
to pochodna pop artu Niki de Saint-Phalle i Fernado Bottero, trochę Nikifora, którego postaci też pięknie fruwały po niebie, trochę Hasiora z jego wioskową bogobojnością, Roberta Rumasa, który kupował gipsowe figury Matki Boskiej i Chrystusa w tej samej sieci kościelnych sklepów o wdzięcznej nazwie „Dewocjonalia”. Szczypta Chagalla i Koonsa. Cała reszta jest pomysłem Curyło. A więc nie mało.
Malarka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, obroniła dyplom w pracowni prof. Leona Tarasewicza oraz pracowni sztuki przestrzeni publicznej prof. Mirosława Duchowskiego w 2009 roku. Obrazy i instalacje Curyło wielokrotnie znalazły się w warszawskiej przestrzeni miejskiej.
Jest laureatką konkursu Galerii A19 z 2010 roku. To jej mural „Baranki Boże” sprawił, że zyskała rozgłos. W listopadzie tego samego roku otrzymała również Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodę Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy podczas Promocji 2010 w Galerii Sztuki w Legnicy. W maju 2011 roku uzyskała nominację do prestiżowej nagrody 10. Konkursu im. Gepperta. W tym samym roku odbyły się trzy indywidualne wystawy artystki: „Odpusty i cudowne widzenia” w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu, „Rzeczywistość magiczna”, w Galerii Sztuki w Legnicy oraz „Odpusty i cudowne widzenia” w Galerii Szarej i Galerii Strefa A w Krakowie.
Źródło: Galeria BWA Gorzów Wlkp.

Post Author: Aleksandra Jursza

01.06.1988. Zamieszkała w Gorzowie Wielkopolskim, wykształcenie średnie. Uwielbia czytać, ma słabość do oper mydlanych pochodzenia koreańskiego oraz słodyczy. Autorka czterech powieści, właścicielka Begoodart. Spełnia się w pisaniu i rozwija swoje projekty. Ma pozytywne nastawienie do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.