Magiczna dżungla ujarzmiona – recenzja kolorowanki Johanny Basford

2356_magiczna_dzunglaJohanna Basford, po sukcesie swoich kolorowanek, m.in. Tajemnego ogrodu, Zaczarowanego lasu i Zaginionego oceanu, stworzyła tym razem Magiczną dżunglę. Tym razem swoimi kartkami autorka przenosi nas w świat tropików pełnych ukrytych zwierząt i egzotycznych roślin.

Wewnątrz znajdziemy około osiemdziesięciu kolorowanek. Część z nich stanowią skomplikowane i szczegółowe wzory wymagające większej uwagi i skupienia. Oprócz tego na książkę składają się obrazki zostawiające użytkownikowi więcej przestrzeni na indywidualne wyrażenie własnego stylu. Możemy nie tylko wypełniać kontury kolorami, ale i domalowywać własne propozycje, kiedy przyjdzie nam na to ochota. Ta różnorodność sprawia, że w Magicznej dżungli odnajdą się nie tylko dorośli, lecz także młodsi artyści, za czym przemawia umieszczona na początku mała gra z odbiorcą: wśród obrazków rysowniczka ukryła wiele zwierząt, do czego klucz znajduje się na końcu książki – taki element z pewnością przykuje dziecięcą uwagę na dłużej.

Widać, że cała kolorowanka jest efektem świetnie przemyślanego pomysłu wydawcy i autorki – na każdej, absolutnie każdej, stronie jest coś do pokolorowania. Sami możemy ozdobić nawet okładkę, która zniesie flamastry, kredki i inne przybory, zarówno z przodu, jak i z tyłu. W ten sposób nadamy naszej książce całkowicie indywidualny charakter.

Mały minus za dwie rzeczy: Jeżeli zbyt intensywnie potraktujemy kartki wewnątrz mazakami czy cienkopisami kolory mogą przebijać na drugą stronę. Po drugie niektóre z kolorowanek dostępnych na rynku posiadają odrywane kartki, czego nie znajdziemy w Magicznej dżungli oraz innych książkach Johanny Basford. A szkoda, bo gdybyśmy chcieli wyciąć obrazek i podarować znajomemu czy bliskiej osobie musimy się liczyć z tym, że nie będzie wyglądało to tak estetycznie, jak gdy oderwiemy kartkę ze specjalnie w tym celu nadkrawaną.

Poza tym wydanie jest po prostu ładne, a skromna w kolory okładka nie straszy, lecz przykuwa uwagę oraz daje nam wolną rękę do jej wypełnienia. Pozostaje jeszcze format: kwadratowy, rzadko spotykany na półkach, a wyróżniający kolorowankę spośród pozostałych, których coraz więcej widzimy w księgarniach.

Johanna Basford zyskała sympatię ludzi na całym świecie, dzięki serii swoich książek, które uzyskały pierwsze miejsce na listach Amazona. Jej kolorowanki są sprzedawane w 28 krajach.

 

2356_magiczna_dzunglaAutor: Johanna Basford
Tytuł: Magiczna dżungla. Koloruj i odkrywaj tajemnice tropików
Cykl: Sztuka Kolorowania
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2016
ISBN: 9788310130457
Liczba stron: 88
Cena: 26,90 zł
Ocena: 5/6

Nowa, niepodobna do innych książka Johanny Basford, królowej kolorowanek! Ten niezwykły upominek dla kolorofanów w każdym wieku przeniesie cię w świat zaczarowanej dżungli – lasu deszczowego pełnego przedziwnych roślin i zwierząt. Napotkasz tam tajemnicze żaby, kolibry, małpki i przyczajone tygrysy… Wszystkie te stworzenia czekają, abyś tchnął w nie kolorowe życie. Jesteś gotów na magiczną ekspedycję?

ce80b27773d7daf0ea9a35c526d27ffc

Post Author: Joanna Smolińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.