Co skrywa „Zamek Griffith’ów”? – recenzja książki Ewy Kiniorskiej

978-83-8083-205-3Anabellla Griffith jest entuzjastyczną i pełną pasji dziewczyną. Mieszka w rodzinnym zamku wraz z ogromną liczbą krewnych,lecz nie wie,że rodzina skrywa przed nią pewien sekret. W rodzinie Griffithów od pokoleń kobiety o imieniu Anabella stają się właścicielkami zamku oraz przejmują wiele obowiązków,bardzo niebezpiecznych obowiązków…

Na początku poznajemy osobowość Anabelli,jej mocne i słabe strony. Dowiadujemy się,że jej obowiązkiem jest pilnowanie hydrauliki w całym zamku. Dziewczyna jest bardzo dumna ze swoich umiejętności w tym zawodzie. Wreszcie nadchodzi dzień ślubu jej kuzynki i wtedy pojawia się nieznajomy mężczyzna,który zmienia jej życie. Przychodzi,aby przekazać dziewczynie obowiązki spoczywające na jej imienniczkach. Anabella waha się,gdyż nie wie czy woli spokojne życie u boku rodziny czy może ogromny majątek i życie pełne przygód. Wybiera drugą opcję,a przygody które poznajemy na kolejnych stronach są coraz ciekawsze i coraz to bardziej niebezpieczne…Kim stanie się dla niej jej opiekun? Co jeszcze wydarzy się w jej życiu? Czy wrogowie odbiorą życie młodej dziewczynie? A może na jej drodze staną przerażające potwory? Tego zdradzić nie mogę,sami musicie odkryć te tajemnice.

Jestem wielkim fanem gatunku fantasy,tak więc od razu wiedziałem,że ta książka będzie dla mnie idealnym sposobem na oderwanie się od szarej rzeczywistości dnia codziennego. Spodobało mi się umieszczenie głównej postaci i jej rodziny w ogromnym zamku, żyjących wspólnie jak jeden wielki organizm. Każdy był potrzebny, nikt nie leniuchował. Pani Ewa Kiniorska zaciekawiła mnie tą książką,jednakże znalazłem tutaj jeden ogromny minus – tylko 168 stron. Tę pozycję chciało się czytać i czytać.Miałem wrażenie, że jeszcze na dobre się nie rozpoczęła, a ja już przewracałem ostatnie kartki

Jeśli chodzi o autorkę to Ewa Kiniorska z wykształcenia jest politologiem. Najczęściej tworzy historie fantasy, sf i bajki dla dzieci. Jak się dowiadujemy książki kocha ponad życie,tak więc wypatruję z niecierpliwością za kolejnymi niespodziankami.

Polecam osobom lubiącym fantasy. Przy tej książce marzenia stają się realne.

Tytuł: Zamek Griffith’ów978-83-8083-205-3
Autor: Ewa Kiniorska
Cykl: jednotomowa
ISBN: 978-83-8083-205-3
Wydawca: Novae Res
Data wydania: 2016
Liczba stron: 168
Ocena: 4/6

19-letnia Anabella Griffith, osierocona w dzieciństwie, mieszka z liczną dalszą rodziną w starym zamku na wybrzeżu Kornwalii. Pod koniec lata 1899 roku, podczas ślubu kuzynki, w zamku zjawia się tajemniczy nieznajomy i oznajmia dziewczynie, że musi ona przejąć pewne obowiązki, które od stuleci pełnią w jej rodzinie kobiety o imieniu Anabella. Młoda kobieta musi zdecydować, czy przyjmie je wraz z ogromnym majątkiem, czy wycofa się i straci wszystko. To początek historii Anabelli i jej rodziny zamieszkującej stary i pełen tajemnic kornwalijski zamek.

Logo Novae Res

Post Author: Patryk Sosnowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.