Kilka słów o książce „Oddawaj różdżkę, Phong!” – recenzja

oddawaj-rozdzke-phong-b-iext46563184Harry Potter ukrywa mroczny sekret przed najbliższymi. W tajemnicy obstawia wyniki rozgrywek quidditcha. Dowiaduje się o tym wuj Lorda Voldemorta, okrutny i potężny czarnoksiężnik Phong. Za pomocą prastarych zaklęć manipuluje zawodnikami w czasie turniejów tak, aby Harry przegrywał coraz większą ilość pieniędzy. Na skutek czego Potter sięga dna i zapożycza się u lichwiarza Cadmusa, który tak naprawdę jest śmierciożercą, wykonującym rozkazy Phonga. W ten sposób nasz bohater traci swoją różdżkę, którą jest zmuszony oddać w ramach spłaty pożyczki. W końcu postanawia poprosić o pomoc Rona, który pomaga mu odkryć intrygę. Czy zdołają powstrzymać Phonga przed rozpętaniem wojny z mugolami?

Osoby, które przeczytały książkę „Harry Potter i przeklęte dziecko”, raczej nie dały się nabrać. Wstęp zacząłem oczywiście od żartu. Jednakże w powieści „Oddawaj różdżkę, Phong!” naprawdę znajdziecie wątki nawiązujące do świata stworzonego przez J. K. Rowling. O co chodzi w prawdziwej fabule? Już wyjaśniam. Głównym bohaterem jest tajemniczy podrywacz, który pracuje dla nietypowej organizacji. W ramach zleceń musi uwodzić kobiety, a potem każdej z nich łamać serce. Jedną z jego ofiar jest atrakcyjna pisarka – Grochola. Poznajemy też jego inne zadania.

Kto z Was mu zazdrości? Gość podrywa dziewczyny i jeszcze pracodawca mu za to płaci. Czy można chcieć czegoś więcej? Okazuje się, że można, gdy pojawia się… prawdziwa miłość. Czy można wyzwolić się z otchłani kłamstwa, żeby walczyć o prawdziwe uczucie? Tego nie zdradzę. Sami przeczytajcie dzieło Łukasza Wasilewskiego i odkryjcie moc skruszonego serca.

To nie jest typowa komedia romantyczna. Przede wszystkim znajdziecie wiele nawiązań do przeróżnych filmów, książek i najnowszych trendów. Osobiście zrobiłbym z tego aż trzy różne powieści i to nie dlatego, że całość ma ponad 400 stron. Chodzi przede wszystkim o bardzo intrygujące wątki poboczne, które mogłyby tworzyć odrębne historie. Według mnie, „Oddawaj różdżkę, Phong!”, to przede wszystkim książka humorystyczna, napisana bardzo sprawnie i w oryginalnym stylu. Autor musiał się nieźle bawić podczas wymyślania kolejnych rozdziałów. Jest to jego debiut literacki, bo wcześniej tworzył muzykę do gier wideo oraz remiksy dla znanych raperów. Prowadził też popkulturową audycję radiową i zawodowo realizował się jako copywriter. Czy spod pióra tak przebojowego człowieka mogła wyjść nudna beletrystyka? Wiadomo, że musiało powstać dzieło niezwykłe.

Wydawnictwo e-bookowo.pl przygotowało, poza wersją tradycyjna, także elektroniczną. E-book może pobrać każdy całkowicie bezpłatnie i legalnie z oficjalnej strony: LINK. Informacje są też dostępne na oficjalnym profilu pisarza: Łukasz Wasilewski.

Polecam wszystkim, którzy uwielbiają dobry humor. Czekam na kolejne pomysły Łukasza Wasilewskiego. Dla takiej literatury zawsze znajdę czas.

coverTytuł: „Oddawaj różdżkę, Phong!” 
Autor: Łukasz Wasilewski
Cykl: jednotomowa
ISBN: 9788378594512
Wydawca: e-bookowo.pl
Data wydania: 2015
Liczba stron: 408
Ocena: 6/6

Zosia ma problem ze skonsumowaniem sukcesu, Tatiana zbyt rezolutnie wycenia swoje wdzięki, a Natalia próbuje żyć z piętnem geeka. Wydawałoby się, że dziewczyn nic nie łączy, ale wtedy do ich życia wkracza tajemniczy Szatyn, który dryfując na obrzeżach moralności, próbuje zmierzyć się ze swoją przeszłością i przyszłością. Problem w tym, że nie zawsze radzi sobie z tu i teraz. Ale od czego ma się przyjaciół?

W „Oddawaj różdżkę, Phong!” nie brakuje prób odnalezienia tożsamości, brawurowych aktów przyjaźni i klasycznego (jeśli takowy istnieje) bromance’u. Przelotne opady absurdu nikogo nie dziwią, a wątki romantyczne bezwstydnie flirtują z komediowymi. Zaraz, zaraz, czyżby to była komedia romantyczna? Trochę tak, ale po co od razu uciekać się do szufladkowania? Całość skąpana w sosie własnym i szczodrze doprawiona popkulturą.

Post Author: Kesomiel

Kesomiel - pozytywnie zakręcony poeta, pisarz i filozof urodzony 22 lipca 1978 roku w Tarnowskich Górach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.