Sasha Strunin wraca na scenę

929310707_strunin_plyta10 listopada Sasha Strunin zaprezentuje materiał z płyty „Woman in black” na koncercie podczas Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. To już jej druga solowa płyta, stworzona na spółkę z Garym Guthmanem. Gatunek? Noir inspirowany filmami z lat 40′.

– Prototypem albumu była moja książka, którą sama zrobiłam, która składa się z moich zdjęć, wspomnień, różnych intymnych historii, zapisków emocjonalnych. Tę książkę dałam Gary’emu i tak powstało 11 historii. Każda piosenka na tej płycie to jest jedno z moich opowiadań – mówi Sasha Strunin.”Woman in black” to historia życia artystki, choć autorem tekstów, kompozytorem jak i producentem jest Guthman.

Klimat tej płyty przywodzi na myśl filmy kryminalne lat 40., 50., my to z Garym określiliśmy jako jazz noir, taki dangerous blues, dangerous jazz. Wpasowuje się w klimat jazzowy, aczkolwiek ta warstwa tekstowa i mój sposób śpiewania jest bardzo nawiązujący do Broadwayu, do dawnych amerykańskich lat – mówi Sasha Strunin.

„Woman in black” ukazała się w październiku, a na krążku można także usłyszeć Pawła Dobrowolskiego czy Filipa Wojciechowskiego.

Koncert w ramach Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” (to już dziesiąta edycja) odbędzie się 10 listopada o godzinie 20:00.

Post Author: Aleksandra Jursza

01.06.1988. Zamieszkała w Gorzowie Wielkopolskim, wykształcenie średnie. Uwielbia czytać, ma słabość do oper mydlanych pochodzenia koreańskiego oraz słodyczy. Autorka czterech powieści, właścicielka Begoodart. Spełnia się w pisaniu i rozwija swoje projekty. Ma pozytywne nastawienie do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.