Pomaluj swój świat – recenzja książki „Między kreskami”

2320_miedzy_kreskamiJesień to czas kiedy pogoda zazwyczaj nas nie rozpieszcza. Niektórzy w pochmurne dni chowają się pod kocem z dobrą lekturą, inni rozwiązują krzyżówki. Zdarzają się wśród nas i tacy, dla których najlepszą opcją jest spędzenie wolnego czasu z kolorowanką w ręku. Z myślą o tych ostatnich postała książka „Między kreskami”.

Książka Marzeny Mackiewicz to ciekawa propozycja z działu arteterapia, czyli kolorowanek dla dorosłych. Pozwala na chwilę się zatrzymać, zebrać myśli i pokazać innym świat w takim odcieniu w jakim w danym momencie go widzisz. Do artystycznej zabawy potrzebujesz pięciu elementów: wolnego czasu – jest to bowiem zajęcie wymagające skupienia i wyciszenia. Odrobiny fantazji, której musisz dać się ponieść. Odpowiednich narzędzi czyli kredek bądź flamastrów, dobrego humoru oraz na początek wybranej techniki kolorowania. Ale spokojnie jest ich tak wiele, że możesz nimi żonglować do woli.

Lew, zebra, żyrafa, ryby, ptaki, a nawet pospolite gryzonie to się nazywa zwierzyniec w pełnej krasie. Tylko od Ciebie zależy jak będzie wyglądać pamiętaj o jednej rzeczy: Nie obowiązują Cię żadne zasady czy też kanony kolorystyczne. Od Ciebie też zależy ile czasu poświęcisz na kolorowanie. Wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię.

Jaki będzie tego efekt? Powstanie Twoje prywatne dzieło sztuki. Jednostronny druk pozwala na coś jeszcze – jeśli tylko chcesz możesz oprawić swój obrazek w ramkę i … podarować komuś w prezencie lub powiesić na ścianie. Miłej zabawy!

2320_miedzy_kreskamiAutor: Marzena Mackiewicz
Tytuł: Między kreskami
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-10-12981-9
Liczba stron: 64
Cena: 19, 90 zł
Moja ocena: 5/6

„Między kreskami” to książka dla ciebie, jeśli szukasz zapomnienia w kolorowym świecie. To ty decydujesz, w jakich barwach go stworzyć. Niebieski kot, różowa żyrafa albo zebra w kolorowe paski? Czemu nie! Daj się ponieść wyobraźni, przecież ona nie ma granic. Chwyć za kredki, flamastry i pobudź do życia owady, ryby, gryzonie, ptaki, a nawet… lwa! Tylko uważaj – to uzależnia! Dzięki jednostronnemu drukowi możesz zastosować dowolne techniki kolorowania, a gotowy obrazek oprawić w ramkę.

ce80b27773d7daf0ea9a35c526d27ffc

Post Author: Anna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.