Nie tylko Harry Potter jest Półkrwi – „Anpraptyk”

IMG_3222(111urwchancisbn)3x50Anpraptyk jest z pozoru słabym człowiekiem i nawet nie spodziewa się, że może wpłynąć na losy świata i walczyć ze złem. Zostaje naznaczony piętnem, bo wyrywa się ze szponów śmierci i trafia do niezwykłego miejsca, gdzie poznaje tajemnicze stworzenia.

Okazuje się, że jest prawie jednym z nich, bo w połowie jego jestestwo wypełnia człowieczeństwo. Ściąga to na niego potężne złe siły, a jego największy wróg jest śmiertelnie niebezpieczny. Nasz bohater musi nauczyć się bardzo dużo o nowym świecie, żeby przetrwać. Posiada też moc, która odróżnia go od innych, ale uświadamia to sobie stopniowo. Okazuje się, że ma wielką misję do spełnienia…

Mowa o książce „Anpraptyk: Przymierze z Chaosem”. Jej autorem jest Patryk Łomża-Zakrzewski, który znany jest też jako Paterssonic. W bibliotece można znaleźć również inne książki jego autorstwa: „Kynartapp: pojednanie z chaosem” oraz „Wampirce” (nie mylić ze słowem wampiry!) – w przygotowaniu jest też audiobook. Autor pisze o sobie, że: „nieomal utopił się w morzu i choć został uratowany, to na krótko zdążył zawitać po drugiej stronie Styksu. Niezwykłe przeżycie zapadło mu w pamięć na tyle mocno, że w czasie studiów postanowił napisać powieść z mocnym wątkiem zaświatów”.

Ta historia z nurtu high fantasy jest naszpikowana nowomową, ale to nie przeszkadza miłośnikom tego typu literatury. Akcja jest szybka, dużo w niej wątków humorystycznych i filozoficznych, więc nie nudziłem się podczas lektury. Ewidentnie widać, że to jest początek dłuższej serii, bo powieść aż się prosi o kontynuację. Polecam każdemu dorosłemu czytelnikowi, bo ze względu na wiele mocnych scen nie jest to pozycja dla nastolatków. Wersja elektroniczna jest legalnie i bezpłatnie do pobrania tutaj:

POBIERZ EBOOKA

 

 

 

Post Author: Kesomiel

Kesomiel - pozytywnie zakręcony poeta, pisarz i filozof urodzony 22 lipca 1978 roku w Tarnowskich Górach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.