O show biznesie prawie wszystko… – „Pani mnie z kimś pomyliła”

pniOd lat uwielbiam Ilonę Łepkowską za pisanie wspaniałych scenariuszy zarówno filmowych, jak i serialowych. Najbardziej znane i lubiane przeze mnie filmy Pani Ilony to Och, Karol, Jeszcze raz i seriale – przede wszystkim M jak miłość oraz Na dobre i na złe. Z tego też powodu postanowiłam sięgnąć po książkę „Pani mnie z kimś pomyliła” i nie żałuje.

Historia głównej bohaterki Joanny wciąga czytelnika. Z każdą kolejną stroną chciałam więcej i więcej… Książkę czyta się lekko, pochłonęłam ją w kilka godzin na plaży. Losy Joasi wciągnęły mnie totalnie – nie słyszałam nawet szumu fal.

Książka „Pani mnie z kimś pomyliła” to historia Joanny Malickiej – kobiety po czterdziestce, która swoją pracę zawodową związała z tłumaczeniami. W życiu prywatnym natomiast nie ma lekko, ledwo wiąże koniec z końcem. Jest rozwódką, która samotnie wychowuje swoją nastoletnią córkę Misię. Główna bohaterka obiecała córce kurs językowy w Londynie. Nie chcąc jej zawieść przyjmuje nową ofertę pracy w telewizji.

W tym momencie jej codzienność przewraca się do góry nogami. Z dorywczej tłumaczki staje się prowadzącą nowego show Przy rodzinnym stole. Niewątpliwie nadaje się tam z całą pewnością, tym samym praca zadowala ją finansowo. Duża oglądalność prowadzonego przez nią programu wiąże się z jej naturalnością. To właśnie tym nowa prowadząca zyskuje sympatię wśród widzów programu. Jednak wszystko nie jest takie kolorowe, przynajmniej nie na dłużą metę. Praca w telewizji wiąże się dla głównej bohaterki z większymi zarobkami, spełnieniem, lecz z drugiej strony nieustanne zawodowe zobowiązanie, odpowiedzialność, przewlekły stres i zmęczenie.

Świat show-biznesu pochłania ją totalnie, główna bohaterka gubi w nim siebie. Kobieta nieustannie pędzi, co w pewnym momencie zaczyna jej przeszkadzać. Jednak ciężko jest jej poradzić sobie ze smutną rzeczywistością wielkiego światu. Empatyczna i spokojna kobieta musi poradzić sobie z własnymi emocjami i lękami. Tylko czy da radę pozostać sobą – taką Joasią jak dawnej? W końcu czy będzie szczęśliwa i nie ulegnie brutalnemu nieraz show-biznesowi? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce Ilony Łepkowskiej.

Kasia Glinka trafnie zachęca czytelników do przeczytania owej powieści – „Jeśli sięgniesz po tę książkę, koniecznie zarezerwuj kilka wieczorów tylko dla siebie. Losy Joanny wciągają, jej wiara w ludzi i nieustająca chęć poszukiwania miłości intryguje i sprawia, że od razu się z główną bohaterką identyfikujemy… Jeśli interesuje cię, w jaki sposób preparowane są plotki i kłamstwa o celebrytach, ta książka jest właśnie dla ciebie”.

Polecam wszystkim tę książkę, zarówno młodym ludziom, jak i starszym. To doskonała powieść, która ukazuje w całej swej objętości show biznes. Pokazuje jego brutalność, ale także jak wiele kosztuje sława. Niewątpliwie książka jest dobrą lekcją dla każdego z nas, aby widzieć w swojej codzienności coś więcej, niż tylko pieniądze i pęd życia. Może warto się nieraz zatrzymać, aby czegoś nie przegapić i przeżyć życie jak najlepiej…

pani-mnie-z-kims-pomylila-u-iext39706850Autor: Ilona Łepkowska
Tytuł: Pani mnie z kimś pomyliła
Cykl: jednotomowa
Wydawnictwo: Muza
ISBN: 978-83-2870-418-3
Data wydania: 2016
Liczba stron: 447
Cena: 39,90 zł

Czasami życzenie wypowiedziane nie w porę może się okazać pułapką.

Uwięziona w złotej klatce sukcesu Joanna szuka szczęścia w kolorowym świecie show-biznesu. Czy bogata, piękna, zadbana kobieta potrzebuje do życia czegoś, czego nie ma w świetle fleszy? Wszak nie narzeka na brak przyjaciół i adoratorów, kreatorzy mody prześcigają się w oferowaniu jej kreacji w stylu glamour, a dziennikarze biją się o wywiad z najbardziej wpływową kobietą w Polsce. Tylko, czy to jest to wymarzone szczęście?

Autorka i reżyserka filmów i seriali, Ilona Łepkowska po raz kolejny ukazuje nam świat, w którym nie ma prostych rozwiązań. Miłość i pieniądze nie zawsze idą w parze, a recepta na szczęście nigdy nie jest prosta. Czasami, aby ją wykupić, trzeba zapłacić naprawdę wiele.

empik.com_logo_pop2

Post Author: Monika Cukiernik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.